Android'li LG Optimus One Uygun Fiyatıyla Türkiye'de

Android'li LG Optimus One Uygun Fiyatıyla Türkiye'de

LG Optimus One - P503Androdi'li cihazların dünya genelinde yükselişi Türkiye'ye yansımaya devam ediyor. LG Optimus ile Türkiye pazarına ilk Android'li cihazını getiren LG Mobile, bu kez piyasaya çıktıktan yaklaşık 2 ay (65 gün) sonra 2 milyon satış yakalayan Android'lisi LG Optimus One'ı uygun fiyatla satışa sunuyor.

Orta sınıf segmentinde sayılabilecek LG Optimus One (LG P503), LG Optimus'a kıyasla daha iyi özelliklere ve çok daha iyi bir tasarıma sahip. Ücretsiz navigasyon uygulaması Ndrive ile birlikte gelen LG Optimus One Android 2.2 (Froyo) kullanıyor. LG Optimus'un 3.0 inçlik ekranına karşılık 3.2 inç (320 x 480px) HVGA ekrana sahip LG Optimus One bu haliyle uygulama ve tarayıcı kullanımını daha verimli bir hale getirmiş.

Optimus One, HSDPA 7.2 mbps 3G hızını destekliyor. 1,500 mAh pile sahip pazarın yeni Androidli'si 170MB dahili hafızasını 32 GB'a kadar desteklenen Micro SD desteğiyle güçlendiriyor. Optimus One, 3.5mm standart kulaklık girişi bulunduruyor ve Micro USB bağlantısı da Optimus One'ın bilgisayarla veri alışverişini kolaylaştırıyor. 600 MHz işlemci de bu seviyede bir cihaz için yeterli sayılabilir.

Yüz izleme ve gülümseme tanıma özelliklerine sahip fotoğraf makinesi 3 megapiksellik arka kameraya sahip Optimus One maalesef ön kamera bulundurmuyor. Google Voice Search (Google Sesli Arama) özelliğini Türkçe olarak destekleyen Optimus One'da LG'nin Android konusunda daha iyi bir tecrübe kazandığı yeni arayüzde görülüyor.

LG Optimus One Modelleri

Wi-Fi Hotspot özelliği ile kablosuz modem olarak 5 cihazın internete bağlanmasına imkan veren cihaz siyah ve gümüş renk alternatiflerine sahip ama Türkiye'de iki modelin de bulunup bulunmadığından emin değiliz. LG Türkiye'de 599 TL fiyatla satışa sunulacak Optimus One'ın 10 milyon adet satan ilk akıllı telefon olmasını hedefliyor.

Özellikle dış plastik kaplamasıyla kaliteli bir izlenim uyandıran ve fiyat/performans oranı iyi olan Optimus One hakkında izlenimlerimizi önümüzdeki günlerde paylaşacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.