Ovi Store'da Ücretli Uygulamalar Artık İndirilebiliyor

Ovi Store'da Ücretli Uygulamalar Artık İndirilebiliyor

Nokia'nın mobil uygulama marketi Ovi Store'da Türkiye için içerik satışı nihayet başladı. Resmi olarak açıklanmasa da Türkiye Ovi hesabı ile ücretli uygulamalar artık indirilebiliyor.

Mobilden Ovi Store'a girdiğinizde kategoriye göre ilk önce ücretsiz içerikler gösteriliyor. Seçim alanına tıkladığınızda ise ücretli içeriklerin gösterilmesini seçebiliyorsunuz. Her kategoride ücretli uygulamalar olduğunu gördüğümüz Ovi Store'da ücretler de TL olarak gösteriliyor.

Sistemin çalıştığını doğrulamak için Ovi Store'dan CountDa adlı uygulamanın ücretli sürümünü 2.49 TL'ye satın aldım.

Satın alma adımlarını örnek teşkil etmesi açısından paylaşmak istiyorum. Satın almak istediğiniz uygulamayı seçip "satın al" butonuna tıklayarak Ovi hesap şifrenizi onaylamanız gerekiyor.

Ardından Ovi Store sizi kredi kartı seçim aşamasına yönlendiriyor ve burada kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz. İsterseniz kredi kartı bilgilerinizin tekrar kullanmak üzere saklı tutulmasını seçebiliyorsunuz. Kartınız onaylandıktan sonra da onay sayfasına geliyorsunuz. Burada bu kredi kartı hesabınızın öncelikli olarak kullanılmasını da seçebiliyorsunuz.

Nokia Ovi Store 2

Satış işleminin detayını eposta olarak isteme şansı da aynı sayfada veriliyor. Satın alma işleminiz onaylandıktan sonra uygulama indirme sayfasına geliyorsunuz ve uygulamayı indirebiliyorsunuz.

Nokia Ovi Store 3

Mobilden ikinci bir uygulama indirmeyi denediğimde ödeme hesabımın kayıtlı tutulduğunu gördüm ancak bu hesabı cepten ya da webden güncelleme şansı bulamadım. Eğer siz de Ovi Store kullanıyorsanız Ovi Store web mağazasından ücretli uygulamalara göz atıp mobil cihazınızdan satın alabilirsiniz.

Henüz resmi açıklama yapılmadığı için bazı hatalarla karşılaşabileceğinizi ama resmi tanıtım için fazla beklemeyeceğinizi de hatırlatalım. Bu gelişmenin Türkiye'de mobil uygulama pazarının önünü açacağını söylemek de gerekiyor. Symbian gibi bilinen ve yaygın bir platforma uygulama geliştiricilerin yönelmesi gayet mantıklı olacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.