Mac App Store Yayınlandı!

Apple'ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu Mac App Store birkaç saat önce yayınlandı. Mac OS X 10.6.6 güncellemesiyle birlikte gelen App Store açılışını 1000'in üzerinde uygulamayla yaptı.

Kullanımı iPhone veya iPad App Store'lar ile birebir aynı olan uygulamayla ücretli ve ücretsiz uygulamaları indirebiliyorsunuz. Ücretsiz uygulamalara baktığımızda gözümüze ilk Twitter uygulaması çarpıyor. Twitter Mac'ler için ilk resmi uygulamasını Mac App Store ile birlikte kullanıcılarına sunmuş. Ücretli uygulamalarda ise Angry Birds'ün şimdiden birinci sırayı kapmış olduğunu görüyoruz.

Mac uygulamalarına tek bir yerden ulaşılması adına çok iyi gelişme olarak kabul edebileceğimiz Mac App Store'da zaman içinde uygulama fiyatlarının da düşeceğini varsayabiliriz. En basit Mac uygulamaların dahi fiyatlarının Windows versiyonlarına göre pahalı olduğu bilinen bir gerçek. Uygulama geliştiricilerin tek bir pazardan tüm Mac kullanıcılarına ulaşabiliyor olması fiyatların düşmesini sağlayabilir.

Hem kullanıcılar hem de uygulama geliştiriciler için önemli bir gelişme olan Mac App Store'da Türk uygulamalarını da kısa sürede göreceğimizi umuyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.