Dekorasyon.com Alan Adı 20.000 Euro'ya Satın Alındı

Dekorasyon.com Alan Adı 20.000 Euro'ya Satın Alındı

Bugün alan adı pazarında nispeten yüksek sayılabilecek bir satın almanın bilgisi geldi. Gelen bilgi Dekorasyon.com alan adının 20.000 Euro karşılığında satın alındığını gösteriyordu.

Konuyu araştırdığımızda tanıdık bir isimle karşılaştık. Bugün haberini yaptığımız e-posta pazarlama servisi Setrow'un kurucu ortağı Eren Yalçındağ bu alan adını alan isimdi ve alan adının Whois kaydı kendisinin üzerine geçirilmişti.

3 Ocak 2011'de gerçekleşen alan adı transferi hakkında kendisiyle görüştüm ve satın alma rakamının 20.000 EURO olduğunu doğruladı.

Söz konusu alan adı Yalçındağ kardeşler tarafından yönetimini Yasin Yalçındağ'ın üstleneceği bir alışveriş sitesi projesi için alınmış. Stoklarında hali hazırda 30.000 ürün bulunduğunu belirten Eren Yalçındağ, 1 hafta içinde sitenin yayında olacağını da bildirdi.

Ev dekorasyonuna odaklı olarak açılacak olan site için şu günlerde yoğun bir çalışma ve özellikle de fotoğraf çekimi gerçekleştiriliyormuş.

Alan adı pazarında şu günlerde aslında hareketli bir dönem geçirildiğini özellikle biliyorum. Alışveriş siteleri ekseninde gelişen bu hareketlilik hakkında kısa süre içinde başka bilgileri de toparlayıp paylaşıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.