Sendloop'tan Türkiye E-posta Kullanım İstatistikleri

Yeni yıla girdik ama geçtiğimiz yıla dair çeşitli istatistikler elimize ulaşmaya devam ediyor. Türkiye'nin e-posta kullanımında hangi servisleri tercih ettiğini ve bu alandaki çeşitliliği Sendloop'tan aldığımız rapor gözler önüne seriyor.
Sendloop'tan Türkiye E-posta Kullanım İstatistikleri

SendloopYeni yıla girdik ama geçtiğimiz yıla dair çeşitli istatistikler elimize ulaşmaya devam ediyor. Türkiye'nin e-posta kullanımında hangi servisleri tercih ettiğini ve bu alandaki çeşitliliği Sendloop'tan aldığımız rapor gözler önüne seriyor.

E-posta pazarlama faaliyetlerini bir çok ülkede sürdüren Türk girişimi Sendloop, ülkemizde gönderim yaptığı kullanıcıların bir istatistiğini çıkarmış. Kullanıcıların e-postalarını kontrol ettiği alan adına göre çıkarılan istatistikte ilk sırayı anlık mesajlaşma uygulaması aktif olarak kullanılan Hotmail'in aldığı görülüyor. Sendloop gönderim yaptığı Hotmail e-posta abone sayısını yaklaşık 7 milyon olarak gösteriyor ve bu oran toplam abonelerin %70'ine denk geliyor.

Sendloop TR E-posta

Sendloop'a göre en popüler 2. e-posta servisi ise Gmail. 1,2 milyon Gmail kullanıcısı Sendloop abonelerinin %12'sini oluşturuyor. Son zamanlarda işlerin kötü gittiği Yahoo! ise Sendloop'un listesine 3. sıradan girerek %10'luk bir pay almış.

Popüler yabancı eposta servislerini takip eden ilk yerli servis ise % 5 ile Mynet.com olmuş. Superonline.com, Turk.net, E-kolay.net Mynet.com.tr, TTnet.net.tr de küçük oranlarla ilk 10 sırayı tamamlamış.

E-posta uygulamalarına da yer veren Sendloop istatistiklere göre Live(Windows Live Mail) en çok tespit edilen uygulama olmuş. MS Outlook 2., Yahoo! Mail 3. olurken 4. sırayı iPhone almış. Sendloop 12.916 kez de iPad tespiti yapmış. :)

Sendloop TR E-posta Uygulama

2009 Temmuz comScore Türkiye raporunda internette en çok hangi anlık mesajlaşma servislerini kullandığımızı paylaşmıştık. Dolayısıyla Sendloop'un Türk e-posta kullanıcılarına doğru bir referans olduğunu kabul edebiliriz. Facebook e-posta servisini yayınladığında bu listenin nasıl değişeceğini ise az çok hayal edebiliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.