Sendloop'tan Türkiye E-posta Kullanım İstatistikleri
E-Posta

Sendloop'tan Türkiye E-posta Kullanım İstatistikleri

 • Yeni yıla girdik ama geçtiğimiz yıla dair çeşitli istatistikler elimize ulaşmaya devam ediyor. Türkiye'nin e-posta kullanımında hangi servisleri tercih ettiğini ve bu alandaki çeşitliliği Sendloop'tan aldığımız rapor gözler önüne seriyor.

SendloopYeni yıla girdik ama geçtiğimiz yıla dair çeşitli istatistikler elimize ulaşmaya devam ediyor. Türkiye'nin e-posta kullanımında hangi servisleri tercih ettiğini ve bu alandaki çeşitliliği Sendloop'tan aldığımız rapor gözler önüne seriyor.

E-posta pazarlama faaliyetlerini bir çok ülkede sürdüren Türk girişimi Sendloop, ülkemizde gönderim yaptığı kullanıcıların bir istatistiğini çıkarmış. Kullanıcıların e-postalarını kontrol ettiği alan adına göre çıkarılan istatistikte ilk sırayı anlık mesajlaşma uygulaması aktif olarak kullanılan Hotmail'in aldığı görülüyor. Sendloop gönderim yaptığı Hotmail e-posta abone sayısını yaklaşık 7 milyon olarak gösteriyor ve bu oran toplam abonelerin %70'ine denk geliyor.

Sendloop TR E-posta

Sendloop'a göre en popüler 2. e-posta servisi ise Gmail. 1,2 milyon Gmail kullanıcısı Sendloop abonelerinin %12'sini oluşturuyor. Son zamanlarda işlerin kötü gittiği Yahoo! ise Sendloop'un listesine 3. sıradan girerek %10'luk bir pay almış.

Popüler yabancı eposta servislerini takip eden ilk yerli servis ise % 5 ile Mynet.com olmuş. Superonline.com, Turk.net, E-kolay.net Mynet.com.tr, TTnet.net.tr de küçük oranlarla ilk 10 sırayı tamamlamış.

E-posta uygulamalarına da yer veren Sendloop istatistiklere göre Live(Windows Live Mail) en çok tespit edilen uygulama olmuş. MS Outlook 2., Yahoo! Mail 3. olurken 4. sırayı iPhone almış. Sendloop 12.916 kez de iPad tespiti yapmış. :)

 

Sendloop TR E-posta Uygulama

2009 Temmuz comScore Türkiye raporunda internette en çok hangi anlık mesajlaşma servislerini kullandığımızı paylaşmıştık. Dolayısıyla Sendloop'un Türk e-posta kullanıcılarına doğru bir referans olduğunu kabul edebiliriz. Facebook e-posta servisini yayınladığında bu listenin nasıl değişeceğini ise az çok hayal edebiliyoruz.

Yorumlar (8)
 1. Runarch Runarch

  Güvenlik ve kullanım açısından GMail en iyi e-mail servisi. Messenger olmasa hotmaili kullanacak pek kimse kalmaz.

 2. Emre Tok Emre Tok

  Merhaba; Bir düzeltme yapmak gereğini hissettim. Birinci sırada olan Live uygulaması WL Messenger değildir. Windows Live Messenger üzerinden Hotmail'e erişilmekte ancakbir eposta uygulaması içermemektedir.

  Burada Live ditye bahsedilen Pop3 Mail aracımız olan Windows Live Mail programımızdır.

  Bu ürünümüz ücretsiz olup pop3 tüm e-posta servislerinizi yöneten ve outlook'un basit versiyonu şeklinde çalışmaktadır.

  Ürün http://explore.live.com adresinden indirilebilir.

  Düzeltmeyi yayınlarsanız sevinirim

  İyi Çalışmalar;

  EMRE TOK

  Microsoft Türkiye

  Tüketici ve Internet Servisleri

  Internet İş Grup Yöneticisi

  [email protected]

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   Teşekkürler Emre Bey, gerekli düzeltmeyi yaptık.

 3. Muhammed Emin Muhammed Emin

  @e-mail.com.tr nin 20 bine yakın hesabı olduğu bilgisinide paylaşmak isterim.

 4. Kamil Kamil

  Kimse kusura bakmasın ama Mynet'in ne habercilik anlayışından nede mail servisinden hiç bir zaman haz almamışımdır. Manşette 10 haber varsa en az 4 tanesi kadınlarla ilgili ve %90 taciz/cinsellik vs. Bir ara Mynet mail servisini kullanıyordum (4 yıl önce!) en son bi ara girmiştim 4000'e yakın spam e-posta vardı. :D Gmail en iyisi, Hotmail alışkanlık kullanıyorum sık sık.

  Anket analizi için teşekkürler Fırat bey.

 5. Türk halkının genelde mailleri hangi saatte okuduğunu öğrenebilir miyiz?

  Bu veriyi de paylaşırsanız seviniriz.

 6. Hedef kitlemizin nerede olduğunu bilmekte her zaman fayda var. Bilgi için teşekkürler.

 7. Gulet Cabin Charter Gulet Cabin Charter

  internet kullanımı artmaya devam ettikçe mail hesaplarında da müthiş artış olacak bu kesin ancak hotmail özellikle kurumsal çalışmalarda kurumsal mail özelliğini yeterince taşıyamıyor. Buna da bir çare bulsalar belki de şu ankinin iki misli mail hesapları olabilir..