Google Ekitap Adımını Attı: Google ebookstore

Google, 2004 yılında açmış olduğu online kitap dünyasını ekitap formatına taşıyarak 2. büyük adımını attı. Google eBookstore adı verilen yeni servis 3 milyon ücretsiz kitapla dünyanın en büyük online kütüphanesi olmayı hedefliyor.

15 milyon kitabı dijitalleştiren Google'ın yeni servisinin en büyük özelliği cihaz bağımsız bir erişim sunuyor olması. Android ve iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) tabanlı cihazlar ile Adobe PDF ve ePub destekli ekitap okuyucuları (tüm liste) destekleyen Google eBookstore aynı zamanda web için de özel bir arayüz sunuyor. Web Reader diğer uygulamalarla uyumlu çalışıyor ve bu arayüzde de yazı karakterleri değiştirilebiliyor.

iPad ve iPhone uygulamalarını indiremediğimiz Google eBookstore şimdilik sadece Amerika'ya özel çalışıyor. Web arayüzünde ise ücretsiz kitaplara erişimde bir sorun bulunmuyor. Google hesabınızla sınırsız sayıda depolayabileceğiniz ekitaplar Google'ın sanal sunucularında saklanıyor.

Şimdilik Türkiye'den ekitap satın alınamasa da keşfedecek çok sayıda ücretsiz kitap için Google Books'ta arama yapmanız yeterli. Google eBooks dünyasına books.google.com/ebooks bağlantısından erişebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.