Canlı Futbol Maçı Skor Uygulaması: liveza

Canlı Futbol Maçı Skor Uygulaması: liveza

İnternet üzerinde futbol maçlarını konusunda bilgi almak ve konuşmak için çeşitli siteler var. Ancak çoğu zaman tek merak ettiğimiz konu maçın skoru oluyor. Temelde bu fikir üzerine kurulu olan liveza, maç skorlarını canlı olarak yayınlayan basit bir tek sayfa uygulaması.

Fizy ve Trend.ly'nin yaratıcısı lunar'ın yeni projesi olan liveza, Türkiye Süper Lig'i dışında bizim saydığımız 20'nin üzerinde ülkenin daha futbol liglerini takip ediyor. Geriye dönük 5 günlük maç skorlarını paylaşan serviste şimdiden 10'larca maç skoruna ulaşmak mümkün. Maç skorlarının yanında gollerin dakikalarını ve kim tarafından atıldığı ile sarı ve kırmızı kart bilgileri de veriliyor.

Fizy ve Trend.ly'den de alışık olduğumuz beyaz üzerine siyah rengin hakim olduğu basit tasarım, liveza'da da kullanılmış. Site üzerindeki tek aracın maçı takibe almak olduğunu söylersek, sanırım yanılmış olmayız.

liveza, içerisinde birikecek veriler sayesinde bir süre sonra futbol takımları için bir istatistik servisi haline de dönüşebilecektir. Trend.ly ile ilgili olarak daha önce Ercan Yaris ile yaptığımız röportajda şöyle bir cevap almıştık.

Trend.ly reklam üzerinden para kazanmayı hedefleyen bir mecra değil, gelecekte ismini çok fazla duyacağınız uluslararası bir araştırma şirketinin ilk adımıdır.

Bu soru üzerinden gicedek olursak liveza'nın bahsedilen uluslararası araştırma şirketinin ikinci adımı olma ihtimali bulunuyor. Kolay ve pratik bir araç olan liveza'nın kısa sürede futbol severler kadar bahis oyuncuları tarafından da yaygın olarak kullanılacak bir araç olacağını tahmin ediyoruz :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.