İnfografik: Posta.com.tr Kullanıcı Kitlesi

Ülkemizde en çok ziyaretçi çeken gazete sitelerinden biri olan Posta.com.tr için yine reklamz tarafından Webrazzi'de öncelikli olarak yayınlanmak üzere bir infografik hazırlanmış.

Ekim ayı verilerine dayanılarak hazırlanan infografiğe göre Posta.com.tr, ayda 2.5 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilerek 105 milyondan fazla sayfa görüntülemesi yapıyor. Sitede bugüne kadar toplam 42.753 haber ve 107.876 fotoğraf yayınlanmış. Günlük ortalamada ise 135 yeni haber ve 325 yeni fotoğraf yayınlanıyor.

Posta.com.tr ziyaretçilerinin %71.5'i erkek, %28.5'i kadınlardan oluşuyor. Okuyucuların üçte birinin en az üniversite mezunu olduğu belirtiliyor. İnfografikte verilen ilginç kullanıcı bilgilerinden biri de yaklaşık her 5 kullanıcıdan birisi yani yaklaşık %20'sinin online alışveriş yapıyor oluşu.

Posta.com.tr infografiğini aşağıda paylaşıyoruz, görselin üzerine tıklayarak orjinal boyutunu da indirebilirsiniz. Veysel Kara tarafından hazırlanan Türkiye internet sektörünün geldiği noktayı görmemiz için değerli veriler oluşturan bu ve bunun gibi infografikleri bizimle paylaştığı için Reklamz'ye teşekkür ediyoruz. Sektörün diğer firmalarından da pazarımızdaki verilerin artması adına bu tür infografikler beklediğimizi tekrar dile getirmiş olalım. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.