İnfografik: Posta.com.tr Kullanıcı Kitlesi
İstatistik

İnfografik: Posta.com.tr Kullanıcı Kitlesi

Ülkemizde en çok ziyaretçi çeken gazete sitelerinden biri olan Posta.com.tr için yine reklamz tarafından Webrazzi'de öncelikli olarak yayınlanmak üzere bir infografik hazırlanmış.

Ekim ayı verilerine dayanılarak hazırlanan infografiğe göre Posta.com.tr, ayda 2.5 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilerek 105 milyondan fazla sayfa görüntülemesi yapıyor. Sitede bugüne kadar toplam 42.753 haber ve 107.876 fotoğraf yayınlanmış. Günlük ortalamada ise 135 yeni haber ve 325 yeni fotoğraf yayınlanıyor.

Posta.com.tr ziyaretçilerinin %71.5'i erkek, %28.5'i kadınlardan oluşuyor. Okuyucuların üçte birinin en az üniversite mezunu olduğu belirtiliyor. İnfografikte verilen ilginç kullanıcı bilgilerinden biri de yaklaşık her 5 kullanıcıdan birisi yani yaklaşık %20'sinin online alışveriş yapıyor oluşu.

Posta.com.tr infografiğini aşağıda paylaşıyoruz, görselin üzerine tıklayarak orjinal boyutunu da indirebilirsiniz. Veysel Kara tarafından hazırlanan Türkiye internet sektörünün geldiği noktayı görmemiz için değerli veriler oluşturan bu ve bunun gibi infografikleri bizimle paylaştığı için Reklamz'ye teşekkür ediyoruz. Sektörün diğer firmalarından da pazarımızdaki verilerin artması adına bu tür infografikler beklediğimizi tekrar dile getirmiş olalım. ;)

Yorumlar (11)
 1. "5 de 1" i alısveris yapıyor inanılmaz bir oran tabi eger dogruysa

 2. Fıkra Park Fıkra Park

  Site hitinin çoğunu görsellerin çektiğine eminim...

  1. Fırat haklısın. Herhangi bir haber sitesine girin ve güzeller galerisi ile haberlerin oranını karşılaştırın. İstisnalar yok değil.NTV ve Zaman.

   Gemius'un açıkladığı rakamlara göre;

   NTV 10. sırada Zaman ise 12. sırada.

 3. Arda Kural Arda Kural

  Beğeni skoru en yüksek link'in "sağlık" olması gazeteyi Haydar Dümen için alanların posta.com.tr'yi de aynı amaçla kullandığını gösteriyor.

 4. Pia Normandi Pia Normandi

  Biraz şöyle bakmak lazım , TR 'nin hala en çok satan gazetesi ise Posta. Demekki bu toplumun tüketim ihtiyaçları ile bir paralelliği var. Derin habercilik iddasında olup olmadıklarına bakmak lazım. Bence de öyle bir duruşları yok.

  1. posta deil kardeş en çok satan zaman gazetesi

 5. Pia Normandi Pia Normandi

  şimdi daha bir detaylı inceledim de , çok güzel olmuş bu! Keşke tüm mecralardan buna benzer çalışmalar gelebilse. Tebrikler Posta!

 6. Ahmet D. Ahmet D.

  Gerçekten çok başarılı.

 7. Merakımdan dolayı soracağımda.

  İstatistiklere baktığımızda işte Posta.com.tr okuyanların işte %?? şukadarı tiyatrı, sinema v.b. yerlere gitmekte şu kadarı ünv. mezunu diye neye dayanarak bu istatistikleri çıkartıyor:)

  Maksat fazla istatistik yapılmış gibi gözükmesi için mi yoksa:)

  1. büyük ihtimalle site içerisinde zaman zaman anket açıyolardır bu konular hakkında anca böyle çıkar sanırım bu istatistik üyelik seçeneği varsa belki ordanda bileler çıkartırlar ama diğer arkadaşlarında dediği gibi hiti çoğunlukla haydar dümen ve mankenlerin olduğu foto galeriden alıyodur büyük ihtimalle:)

  2. Sinan Ata Sinan Ata

   Selamlar,

   Yorumunuza istinaden yapılan çalışma ile ilgili bir açıklama yapma ihtiyacı hissettik.

   Posta.com.tr’nin rakiplerle karşılıklı konumunu tespit etmek ve posta.com tr kullanıcılarını tanımak amacıyla posta.com.tr sitesine yerleştirilen bir anketle online bir çalışma yürütülmüş ve 735 posta.com.tr kullanıcısı ile görüşülmüştür. Çalışmanın sahası 07.07.2010 - 04.08.2010 tarihleri arasında gerçekleşmiştir.