Facebook'ta Çalışmak İster Misiniz?
Genel

Facebook'ta Çalışmak İster Misiniz?

3 Kasım'da gerçekleşen Webrazzi Summit'e Facebook'tan Christian Hernandez dışında şirketin İrlanda ofisinden de katılan değerli isimler olmuştu.

Kendileriyle konuşurken Türkiye pazarının Facebook için geldiği önemli nokta sebebiyle olsa gerek, arayış içinde oldukları yeni çalışanlardan ve açık pozisyonlardan bahsetmişlerdi.

Söz konusu açık pozisyonlara Türkiye'den doğru isimleri bulmak için Facebook'un çalışma içinde olduğunu ve önerebileceğim isimler olup olmadığını sordular. Ben de önerilerimin yanı sıra tüm açık pozisyonları paylaşabilirlerse bunu direkt olarak Webrazzi üzerinden sizlere ulaştırabileceğimi söyledim.

Kısacası Facebook İrlanda ve Londra ofisleri için 7 farklı açık pozisyon bulunuyor ve bunların hepsi Türk çalışanlar için.

Ülkemizden küçük çaplı bir beyin göçü yaratacak olsa da paylaşıp ilgilenenler varsa bu fırsatın değerlendirilmesini isterim.

Facebook'un Türk çalışanlar aradığı açık pozisyonları şu şekildedir:

Yukarıdaki pozisyonların hepsinin detaylarına Webrazzi Kariyer'den ulaşabilirsiniz ve belirtilen başvuru linklerinden direkt olarak Facebook'a başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorumlar (8)
 1. yurt dışından master dereceniz yoksa fazla umutlanmayalım.

 2. facebookta kim çalışmak istemez ki :)

  açık pozisyonlar için bilgilendirme güzel oldu belki şansımızı denemekte fayda olabilir.

  teşekkür ederim

 3. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  Adamlar sistemlerini geliştirecek coder değil, paralarına para kataca matbaacılar arıyorlar :D

 4. Western Western

  Webrazzi neden özendiriyorsun facebook macebook? Biz Türkiye'de kalifiyeli eleman ararken sen elemanları yurt dışına kaçırıyorsun.

  Arkadaşlar yurtdışında çalışmak tam bir rezillik. Verdikleri ücrete değmez. Gidenler pişman. Uzaktan davulun sesi hoş gelir. Gidince anlarsınız. Türkiye'de Facebook'tan size daha iyi kariyer fırsatı sunabilecek firmalar var. Ayrıca eğer diliniz sağlamsa yurtdışına da seyahatlerde bulunuyorsunuz. Facebook bugün 4000 dolar veriyorsa bu fiyatın tl vesiyonunu burda kazanabilirsiniz.

  Teknolojinin merkezi İstanbul.

  1. Freelancer03 Freelancer03

   aynen öyle. yurtdışında çalışmak öyle kolay değil.

  2. abi ben 17 yaşındayım internet üzerinden ne iş yapabilirim bana önerin olabilirmi ?

 5. Cem Kongur Cem Kongur

  3.dünya ülke vatandaşlarına dışarıda iş güç yok arakdaşlar gidip dönen çok oldu, umut kırıcı bir yazı olduysada bu böyle, demedi demeyin...

 6. Biz bile firma olarak 1-2 aydır gerçekten kalitali çalışma arkadaşları arıyoruz bulamazken yurtdışında iş imkanı olunca genelde bizimkiler hemen tercihlerini o yönde kullanıyorlar aynı koşullarda türkiyemizde de rahat bi şekilde çalışılabilir bence.