Facebook E-Posta Servisini Açmaya Mı Hazırlanıyor?

Facebook E-Posta Servisini Açmaya Mı Hazırlanıyor?

Dünyanın en yaygın sosyal ağı Facebook kendi dünyasını kurmaya devam ediyor. 500 Milyon'dan fazla arkadaşı olan Zuckerberg, 15 Kasım'da Facebook için e-posta hizmetini açıklayabilir. Michael Arrington tarafından Project Titan adıyla paylaşılan ve bugün TechCrunch'ta tekrar konu edilen proje gerçekse, 15 Kasımda Facebook'un web posta hizmetiyle tanışacağız.

Hali hazırda mesaj kutusundan e-posta gönderimine izin veren Facebook, kullanılan e-posta bir Facebook üyesine aitse mesajı kendi içinde iletiyor. Ancak kişi Facebook'ta yok ise kullanıcının gönderdiği mesajını e-postaya bir Facebook daveti ile beraber gönderiliyor.

Facebook'un bu sistemi tam bir e-posta servisine çevirmesi hiç zor olmasa da Gmail'i bitirecek bir e-posta servisinden bahsedilmesi - en azından şimdilik - abartılı geliyor.

Facebook Email

Facebook'un kullanıcı adlarını e-posta hesabı olarak ([email protected]) kullanması beklenirken, POP/IMAP ve e-posta yönlendirme desteği sunması da mümkün olabilir. Geçtiğimiz günlerde Gmail'deki kişi listelerinin Facebook'a transfer edilebilmesi konusunda ayak direyen Google, bakalım Facebook e-posta servisi açıklandığında nasıl bir tepki gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.