Facebook E-Posta Servisini Açmaya Mı Hazırlanıyor?
Yenilikler

Facebook E-Posta Servisini Açmaya Mı Hazırlanıyor?

Dünyanın en yaygın sosyal ağı Facebook kendi dünyasını kurmaya devam ediyor. 500 Milyon'dan fazla arkadaşı olan Zuckerberg, 15 Kasım'da Facebook için e-posta hizmetini açıklayabilir. Michael Arrington tarafından Project Titan adıyla paylaşılan ve bugün TechCrunch'ta tekrar konu edilen proje gerçekse, 15 Kasımda Facebook'un web posta hizmetiyle tanışacağız.

Hali hazırda mesaj kutusundan e-posta gönderimine izin veren Facebook, kullanılan e-posta bir Facebook üyesine aitse mesajı kendi içinde iletiyor. Ancak kişi Facebook'ta yok ise kullanıcının gönderdiği mesajını e-postaya bir Facebook daveti ile beraber gönderiliyor.

Facebook'un bu sistemi tam bir e-posta servisine çevirmesi hiç zor olmasa da Gmail'i bitirecek bir e-posta servisinden bahsedilmesi - en azından şimdilik - abartılı geliyor.

Facebook Email

Facebook'un kullanıcı adlarını e-posta hesabı olarak ([email protected]) kullanması beklenirken, POP/IMAP ve e-posta yönlendirme desteği sunması da mümkün olabilir. Geçtiğimiz günlerde Gmail'deki kişi listelerinin Facebook'a transfer edilebilmesi konusunda ayak direyen Google, bakalım Facebook e-posta servisi açıklandığında nasıl bir tepki gösterecek.

Yorumlar (9)
 1. İsmail Çapar İsmail Çapar

  Büyük kolaylık olur.Ayrıca kendine yeterlik de çok önemli.

 2. Western Western

  Ben birşey söyleyim mi? Facebook bundan 5-10 yıl sonra bugünlerini çok arayacak. Ben orta ve uzun vadede Facebook'un popülerliğini yitireceğini ve Facebook'un gelir kaynağı reklamların gerçek değerinin ne olduğunun anlaşılmasıyla da Facebook'un 5-10 sene sonra Digg'in düştüğü duruma düşeceğini söyleyebilirim. En azından şu anda dünyada en çok ziyaret edilen 2. sitelikten 3'e 5'e düşecek.

  E-mail servisi ise çok manidar, yerinde bir gelişme. Çok geç bile kalındı.

 3. Seyhan Caner Seyhan Caner

  bence google bu duruma kesinlikle izin vermez. böyle bişey olursa, özellikle türk kullanıcıları maillerini de facebooktan almaya başlayacaktır. öyle ki interneti sadece facebook olarak görenler var ülkemizde.

  1. Google izin verse ne yazar vermese ne, para konuşur...

 4. Enver Gökmen Enver Gökmen

  facebook araması çok kötü. aramaa kesinlikle iyileşme şart. aslında bingle anlaşma yapabilir. facebook sonuçlarının altında web sonuçları göstermeli.

  Araması o kadar kötü ki. üye olduğum grubun adında geçen kelime ile bile dorğu düzgün sonuç gösteremiyor.

  üye olduğum grup veya hayran sayfalarının haberlerinde geçen kelimeler ile arama yaptığınızda bile bir çok kere bulamıyor. daha sonra grubta gezinerke bulduğumda şok olmuştum.

  Arama ve maili iyi kullanırsa facebook yoluna güçlü bir şekilde devam edecek fakat şu şartlarda işi zor görünüyor.

 5. Ne gereği varki gmail var süper.

 6. Facebook Facebook

  kullanmaz kimse sanmıyorum nedeni hotmailin olması msn baglı olarak çalışmasından dolayı hotmaili kimse geçemez ama messenger olayına baglarlarsa bu facebook maillerini belki o zaman tutabilir yoksa sadece bir heves olur birkaç milyon kişi alır sonra öle kalır devamlılıgı olacagını sanmıyorum ben bilgi için teşekkürler

 7. face kullanıcılarının sık olarak ziyaret ettiği bir site olması hasebiyle bence mail iletişiminde kullanmak bence çok pratik olur. Face in MSN kullanımını kısıtladığını düşünüyorum açıkcası kendimden yola çıkarak.

  işin çekinceli tarafı facebook sürekli güvenlik problemleriyle gündeme gelmesi.

  Face de uygulamalarda kişisel bilgilerinizi paylaşıyorsunuz bu bile başlı başına bir güvenlik sorunu değil mi?