BunumuGiysem.com İle Giyim Tarzınızı Geliştirin
E-Ticaret

BunumuGiysem.com İle Giyim Tarzınızı Geliştirin

Kısa süre önce açılan BunumuGiysem.com, giyim tarzları üzerine fikir alışverişi yapılan yenilikçi bir servis. Kullanıcılarının kıyafetleri konusunda geri dönüş alabildiği Bunumu Giysem için sosyal alışverişin Türkiye'deki ilk örneği denilebilir.

BunumuGiysem.com'da eklenen kıyafetler için "çok yakışmış" ve "değiştir" butonlarıyla hızlıca görüş belirtebilir, yorum ekleyerek daha açık tavsiyeler paylaşılabiliyor. Yorumların karşılıklı etkileşimi artırdığı serviste tavsiye almak için paylaşımlara mesaj eklenmesi de tavsiyelerin isabet oranını yükseltiyor.

BunuMuGiysem

Servisin güzel ve iş modeline dönük tarafı ise kullanıcıların kıyafetlerini etiketleyebiliyor olması. Etiketlenen markalarla hem kişisel tercihler dile getiriliyor hem de serviste o markaya ait bir koleksiyon oluşuyor. Marka etiketlemeleri arama bölümünde de işe yarıyor ve yeni kıyafetler keşfetmeyi kolaylaştırıyor. Aynı zamanda renk ve kıyafetlerin nerede giyileceğine göre arama yapılabiliyor. Bu etiketlemeleri yapmak bir yandan da aramalar üzerinden daha fazla tavsiye almayı mümkün kılıyor.

BunuMuGiysem.com Arama

Kullanıcıların site içinde gösterdiği aktiflik, onlara çeşitli ünvanlar(rozet, bagde) kazandırıyor. Örneğin çok fotoğraf yükleyenler Modelista, yorumları beğenilen kullanıcılar Fashionista ünvanını alıyor.

BunumuGiysem.com'un yurtdışında Lookbook.nu, Fashism, Weardrobe ve Gotryiton.com gibi örneklerini olduğunu biliyoruz. Bu servislerin gördüğü ilgiye baktığımızda, Gotryiton'un başlangıç yatırımı aldığını görüyoruz. Weardrobe ise daha önce Google'ın satın aldığı Like.com'un bünyesine katılmıştı.

Moda meraklıları tarafından yavaş yavaş keşfedilen Bunumugiysem.com'un ünlü bir ismin keşfi ile yükselişe geçmesi mümkün. Öğrendiğimize göre kendini çektiği ilgiye göre geliştirmeyi uygun gören servisin mobil uygulamasını da bu seyirde hazır hale gelecek.

Yorumlar (7)
 1. Ahmet D. Ahmet D.

  Geçekten mükemmel bir fikir bence site çok başarılı olacak..

 2. Serhan Büyükişcan Serhan Büyükişcan

  güzel bir fikir. Özellikle moda üzerine Türkiye'de online içerik sıkıntısı var, ki aslında moda markaları reklam vermeye istekli kurumlar arasında önde geliyorlar.

  Bu tarz giyim ve modaya yönelik yaratıcı ve sosyal öğeler barındıran bir site gerçekten başarılı olabilir. Tebrik ederim.

 3. Tamamıyla "Yarın Ne Giysem" projesinden araklanmış gibi görünüyor. özgün değil.

 4. Mehmet Ates Mehmet Ates

  Fıratçım,

  "Sosyal alışverişin Türkiye’deki ilk örneği denilebilir" demişsin.

  Şuan da sitede ticarete ilişkin birşey söz konusu değil sanırım.

  Yoksa aldığın duyumlar mı böyle.

  Yani bunumugiysem.com bu işi ticarete dökmek istiyor ve burdan ürün satışı mı yapmak istiyor.

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   Evet, kendi ifadeleri de bu şekilde, beklenen de. :)

 5. Western Western

  Ben de yurtdışındaki yatırım alan girişimleri araştırırken http://dailybooth.com/ ile karşılaşmtıştım. Bu da giydiğim nasıl değil de ben nasılım şeklinde, çok benzer. Yalnız hep emo kızları poz vermiş.

  Siz de "nasılım?" tarzı bir site yapabilirsiniz. İsterseniz kategorilere ayırır, isterseniz yapıyı basit tutabilirsiniz. Lüzumsuz projeler işte.

 6. Lookbook.nu 'yu çalıp, harmanlamaya çalışıp varoşluğu dibini gören bir websayfası. Bu sitenin tutma ihtimali %0 'dır. Yazılıma ve vakite harcanan bir proje daha!