Müzik.net iPhone Uygulaması Artık Ücretsiz
Pazarlama

Müzik.net iPhone Uygulaması Artık Ücretsiz

Muzik.netOnline müzik dinleme servisi Muzik.net, iPhone uygulaması ile App Store'da bir süredir yer alıyordu. Şimdiye kadar ücretli olan uygulamanın artık ücretsiz olduğunu öğrendik ve uygulama hakkında bir takım istatistikler aldık.

iPhone uygulamasında sanatçı bilgileri, haberler ve etkinlikleri paylaşan Muzik.net'in arşivinin oldukça geniş olduğunu söyleyebiliriz. 500.000 yerli ve yabancı albüme erişilebiliyor. Müzik dinlemenin yanında 5000 adet de video klip yine uygulama üzerinden ulaşılabiliyor.

Muzik.net iPhone

Türkiye’nin ilk mobil müzik uygulaması olan Müzik.net, iPhone App Store'da 60.000 kez indirilmiş. Türkiye'deki iPhone sayısını düşündüğümüzde bu rakamın gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz. Muzik.net iPhone uygulaması aylık 100,000 müzik stream ve 50,000 video görüntülmesine ulaşıyor. Tamamen ücretsiz olan uygulamanın bundan sonra istatistiklerini daha yukarı taşıyacağına şüphe yok.

Mobil veri paketlerinin ucuzlamasıyla mobil müzik dinleyicileri artış gösteriyor. Muzik.net'in iPhone'da ücretsiz olarak yoluna devam etmesini bu nedenle doğru bir strateji olarak söyleyebiliriz.

Yorumlar (9)
 1. Ayhan Şahin Ayhan Şahin

  Ücretsiz olması doğru bir strateji... masse gitmek için.

  Peki para nasıl kazanılacak. Bildiğim kadarı ile mobil müzik için mu-yap'a kullanıcı başına bir para ödenmesi gerekiyor...

  Atıyorum bu ay 60.000 kişi müzik dinledi, mu-yap'a minimum ödeyeceğiniz para 100.000 liranın üzerinde...

  Strateji doğru da nasıl para kazanılacak???

  Onun dışında webden üye olmak istediğimde hala cep numarımı istiyor. Iphone'dan açtığım üye adı ve şifremi login olmak istediğimde kabul etmedi uygulama.

  Henüz beta sanırım...

  1. Göktan İleri Göktan İleri

   iPhone uygulamasından açılan üyelik sadece uygulamadan giriş için kullanılmaktadır.

   Gelirini, şimdilik uygulama içerisindeki reklam alanlarında sağlamaya çalışmaktadır.

 2. Ibrahim Akar Ibrahim Akar

  Yıllarca ringofon ile insanları istek dışı abone yaparak kontör,

  adtech ile tık saymayarak webmasterdan para kazanan bu kurum sizce bedava müzik dinletir mi ?

  hayır.

  iphone'a çektik, iyi hoş da giriş yapamıyoruz, üye olmalıyız tabii üyelik ücretli.

  (x kadar kontör(TL) çekilir + haftalık yenilenir)

  tutmaz.

  en azından üye olan kişi ücretli üye olduğunu fark edene kadar üye kalır, sonrasında nasıl iptal edeceğini arar bulur bir daha da uğramaz.

  1. Ediz Yılmaz Ediz Yılmaz

   Ringofonu bilmiyorum ama adtech ile ilgili iddaanızın doğru olmadığını biliyorum. Ne kadar çalıştınız kendileriyle? Benimle birlikte birçok arkadaşıma zamanında doğru tutarda ödemelerini yaptılar.

   Bir kuruma suç atmak bu kadar kolay olmamalı. Bunlarla ilgili bir ispatınız deliliniz vs var mı?

   Bu arada ben ücretliyken indirmiştim. Cep numaranızla kayıt oluyorsunuz. Şimdi yazılımı güncelledm. Ücretsiz oldu.

   1. Ibrahim Akar Ibrahim Akar

    Suç atmıyorum izlenimlerimi yazıyorum, ıspatını da verebilirim de benden daha fazla dertli insanLARın yazdıklarını göstermem yeterli gibime geliyor;

    - reklam veren olarak yaptığım denemelerde 0,2 den aşağı tık başı veremiyorsunuz.

    - reklam yayıncısı olarak da uzun zaman kullandım ve hele hele son birkaç aydır durumun gerçekten de çok komik olduğunu söyleyebilirim.

    hadi bana inanmıyorsunuz, delil istiyorsunuz http://bit.ly/8Xqdyu sayfasındaki birkaç başlığa bakın, hala inanamıyorsanız silkelenin ve kendinize gelip başka bi kurumda iş arayın(!)

  2. “Muzik.Net abonelik modeliyle çalışan bir servistir. Abonelik bedeli haftalık 5TL’dir ve haftalık yenilenir. CE San. Tic. A.Ş. hizmetidir. Muzik.Net wap özellikli hizmetleri için telefonunuzun WAP veya GPRS özelliklerini destekliyor olması ve ilgili ayarlarının yapılmış olması gerekmektedir. WAP/GPRS ücreti, Muzik.Net servisi ücretine dahil olmayıp, abonesi bulunduğunuz GSM operatörü tarafından belirlenerek tahsil edilmektedir. Bu servis VODAFONE altyapısı kullanılarak sunulmaktadır. Muzik.Net üyeliğinizi sona erdirmek için kısa mesaj ile iptal yazıp 1023′e gönderiniz ya da müşteri hizmetlerimizi arayınız. Vodafone Aboneleri için Müşteri Hizmetleri:05497800009.Hattınızda yeterli ücret olmadığı taktirde borçlandırılacaksınız”

 3. Gercekten guzel bir uygulama gibi gozukuyor ama uye olmadan muzik dinlenemiyor ve uye ol formunda problem var malesef. Form dolduruldugu halde tekrar tekrar sifre alani bos olarak geliyor ve bir turlu uye olunamiyor.

 4. Cobweb_Theory Cobweb_Theory

  uzun süredir yayında olan tutması için zorlanan ama bir türlü tutmayan proje.

 5. merhabalar, bizde müzik dışında olan bir sektörde bir girişim içerisindeyiz.Üyelik için mikro ödeme sistemini düşünüyoruz, yalnız anlayamadığım ve sizlerden yardım istediğim nokta şudur ki : '' otomatik olarak haftalık veya aylık ödeme sistemini nerden yapıyorsunuz '' mobil ödeme sistemleri otomatik kabul etmeyip, onaylamalı sistemi tercih ettiriyorlar.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..