HP İlk Çıkışını Palm Pre 2 ve webOS 2.0 İle Yaptı
Teknoloji

HP İlk Çıkışını Palm Pre 2 ve webOS 2.0 İle Yaptı

HP'nin satın aldığı Palm ilk meyvesini verdi. Palm Pre 2 ve webOS 2.0 akıllı telefon pazarına yeni bir soluk kazandırmaya çalışacak.

Bir teknoloji firması olarak HP'nin inovatif bakışıyla yenilenen webOS 2.0, hem bireysel hem kurumsal düzeyde kullanıcıları hedeflerken geliştiricileri de yakalamayı hedefliyor. Palm'ın başkan yardımcılarından Jon Rubinstein ise daha güçlü ve çok işlevli bir ürün ortaya koymak istediklerini belirtiyor.

1 GHz işlemci, 5 megapiksel kameraya sahip Palm Pre 2, çoklu dokunmatik 3.1 inç HVGA ekrana sahip. Cuma günü Fransa'da piyasaya çıkacak ürünün diğer özellikleri arasında 16GB bellek, GPS, Exchange desteği, akselerometre, 802.11b/g Wi-Fi, Bluetooth 2.1+EDR ve 3.5mm ses çıkışı var.

Uygulama tarafında şimdiye kadar sunulmadık şeylerin peşinde olan yeni webOS'un çoklu uygulama desteği, True Multitasking olarak adlandırılıyor ve üst düzey bir tecrübe sunmayı hedefliyor. Just Type ile uygulamalara hızlı erişim, HP Synergy ile de Facebook, Google, Microsoft Exchange, LinkedIn ve Yahoo! entegrasyonları webOS 2.0'ın yeni yüzünü çiziyor. Adobe Flash Player 10.1 Beta, VPN ve Text Assist desteği de yeni webOS ile beraber geliyor.

Yorumlar (2)
  1. Atakan Atakan

    Türkiye'ye gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi verebilir misiniz? Bir de Fransa'da aşağı yukarı fiyatı nedir ? buraya gelirse az çok ne olacağını hesaplamak adına :)

  2. Mustafa Celebi Mustafa Celebi

    "HP’nin inovatif bakışı" :-) Hp'nin inovatif bir bakış açısına sahip olabileceğini düşünemiyorum. Öyle olsaydı satın almazlardı , kendileri yıllar önce zaten geliştirmiş olurlardı di mi :-)