Twitter’da Kişileri Önermenin Keyifli Yolu: #followfriday

Twitter’da Kişileri Önermenin Keyifli Yolu: #followfriday

Sosyal ağlar hayatımızı öyle sardı ki, her adımımızı paylaşmakla kalmıyor kim beni takip ediyor, kim beni takipçi listesinden çıkarmışa kadar bütün detayları merak ediyoruz. Hal böyle iken bu ihtiyaçlara cevap verebilecek yeni servisler çıkıyor. Kimilerine göre gereksiz sayılabilecek detayları içeren bu servisler, hatırı sayılır üye tabanına erişebiliyor.

Bunlardan birtanesi de FollowFriday. Servis, #ff hashtagli `FollowFriday` sıralamalarını takip ediyor. FollowFriday’e kendi Twitter hesabınız ile bağlanıyorsunuz. Siteye üye olduğunuzda kaç kişinin sizi önerdiğini, sizin kaç kişiyi önerdiğinizi, yada en çok önerilen popüler kişiler listesi gibi verilere erişebiliyorsunuz. Sitede bulunan ünlü kişileri "ünlü önerme" uygulaması ile önerebiliyorsunuz.

E24apps’ın bir uygulaması olan FollowFriday, sunduğu listeler dışında daha kaliteli bir sosyal çevreye erişmeniz için de uyarlanmış. Benzer ilgi alanlarınızda bulunan kişiler ile daha kolay iletişim kurabilir, onları kendi ağınızdaki kişilere önerebilirsiniz. Önerdiğiniz kişilerin isimlerinin yanına, neden o kişileri önerdiğiniz hakkında notlar paylaşabilirsiniz. Böylelikle sosyal ağınızdaki kişileri dolaylı yoldan kontrol edebilir ve yeni insanlar tanıyabilirsiniz.

Sitede #ff hashtagli FollowFriday sıralamalarının yanı sıra, kullanıcı adı, konum gibi başlıklar altında listeleme yapmakta mümkün. Ayrıca sitenin isminden de anlaşılabildiği gibi #ff hashtagli kelimeleri tam 24 saatlik dilimde Cuma günü listeleyebiliyorsunuz. Neden Cuma günü diye soracak olursanız eğer yapılan araştırmaya göre en çok Cuma günleri Twitter üzerinden paylaşım gerçekleştirildiğinden bu güne özel bir servis olarak yayına alınmış.

Kısaca, FollowFriday için Twitter’da kişileri önermenin keyifli yolu diyebiliriz.

Servis bir çok dilde olduğu gibi Türkçe olarakta hizmet veriyor. Follow Friday hakkında daha detaylı bilgi için, servisin Türkiye Moderatörü, Özlem Ercan’a buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.