Firmalara Özel Fırsatlar İçin Grup Alışveriş: Firmanya.com
E-Ticaret

Firmalara Özel Fırsatlar İçin Grup Alışveriş: Firmanya.com

Grup alışveriş pazarında nişlere odaklanmanın bir süre sonra yeni girişimleri hayatımıza dahil edeceğini biliyorduk. Bunun ilk örneklerinden biri Inveon'dan geldi. Sadece firmalara özel fırsatları bünyesinde barındıracak olan Firmanya.com bugün itibariyle yayına alındı.

İlk fırsat olarak Beyoğlu Travel'dan vize hizmetlerini 70 TL yerine 35 TL'ye sunan şirket, önümüzdeki dönemlerde indirimli moto-kurye, fotokopi makinesi kiralama gibi özellikle KOBİ'lerin ihtiyaçlarını karşılayacak fırsatları Firmanya üzerinden sunmayı planlıyor.

Bulucak.com, Bloxoo gibi girişimlerin sahibi olan Inveon aynı zamanda Trendyol'un da halen ortakları arasında. Şirket her ne kadar kısa süre önce Tiger Global'in şirkete gerçekleştirdiği yatırımın ardından hisselerinin çoğunluğunu satmış olsa da, halen sembolik sayılabilecek bir düzeyde Trendyol'da ortaklığı bulunuyor.

Aslen bir yazılım firması bir olan Inveon, bir süre önce Inveon Ventures adında bir oluşuma gitmişti. Bu yapı içinde girişimcileri teknik, iş geliştirme ve yatırımcı ilişkileri boyutunda destekleyerek ilerleyen Inveon'un hem Trendyol'da hem de şimdi Firmanya'da uyguladığı model de aslında bu. Yeni bir Inveon Ventures girişimi olarak adlandırabileceğimiz Firmanya'da ise şirket operasyonu tetikleyecek olan iki girişimci, Metin Bencuya ve Ceki Mitrani ile ortak ilerliyor.

Kişisel fikrimi soracak olursanız Firmanya'nın sunacağı fırsatlarda odaklı ve dikkatli davranması, şirketin başarı potansiyelini oldukça yükseltecektir. Zaten hali hazırda fikir olarak bile KOBİ'lerin memnun olacağı bir model sunan şirket, eğer kampanyalarını doğru seçerse, bu alanda nişlerde oynayarak başarı yakalamış örneklerden olabilir.

Diğer taraftan önümüzdeki dönemlerde Firmanya, Grupanya tarafından satın alınırsa şaşırmayın derim. Hazır isim de bu kadar kafiyeliyken... ;)

Yorumlar (14)
 1. Bu işin avrupada öncüsü Groupon şuan,

  Türkiye içinde Groupon şehir fırsatını adı altında kurmuşlar.

  www.sehirfirsati.com

  1. Ali Tunak Ali Tunak

   halkı bilgilendirdiğiniz iyi olmuş.

 2. Firsat Bu Firsat Firsat Bu Firsat

  Firsat Bu Firsat olarak kendilerine basarilar diliyoruz. Biz de kendilerinin sitemizde yer almasi icin calismalara basliyoruz.

 3. Güzel yazı teşekkürler fakat bence Bloxoo patlak vermiş durumda proje yakalamış olduğu ani çıkışı uzun süre sürdüremediği kanaatindeyim sebebini takip eden blog yazarları biliyorlar :)

  1. Kesinlikle katılıyorum. Karmaşık ve rotasız kalmış(görünüyor). Güncellenmeye yeni adımlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

  2. @gercheq @gercheq

   bloxoo eski blograzzi degil miydi? ne kadara satildigini bilen var mi? su an icinde bulundugu durumun sebepleri nelerdir?

 4. terkedilmiş bi site gibi duruyo bloxoo.

 5. Gerçekten bu yönde niş alanlarda yapılan işler görmek çok güzel. Şirketin Trendyol ve Bulucak projelerindeki deneyimleri ve başarısını göz önünde bulundurursak, bu proje de başarı ile devam eder diye düşünüyorum.

 6. Merhabalar,

  BloXoo olarak yapıcı eleştirilerinizden dolayı teşekkür ederiz.

  BloXoo kullanıcılarının fikirleri ve de önerileri ile gelişen bir platformdur. BloXoo konusundaki her türlü görüş ve önerileriniz için bize [email protected] adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

 7. selamlar , Limango , Grupanya , Şehir fırsatı , Markafoni , Trendyol Bu konseptte iş yapan firmalar hızla artıyor , Bu iş nereye giidyor sizce ,

 8. iyi yapan ayakta kalacak diğerleri aslını yaşatacak..

 9. "Çiğdem Terzioğlu sizi Firmanya.coma davet ediyor.‏"

  "Çiğdem Terzioğlu sizi Firmanya.coma davet ediyor.‏"

  "Çiğdem Terzioğlu sizi Firmanya.coma davet ediyor.‏"

  Sıkıldım spam epostalarınızdan,

  hiçbir sitenize üye değilim hiç çiğdem isimli bir arkadaşım olmadı hatta firmam yok hatta ve hatta işsizim ama çılgınca davet ediliyorum.

  Spama başladık, projeniz süpermiş tebrik ederim.

  1. bende bıktım sureklı spam yapıyor bu sıte. zaten sacma sapan batar bu sıte yaptıgı hıc bır projede ıyı dııl ayrıca

 10. şu biz türklerdeki websitesi çalma çırpma huyu hiç bitmeyecek sanırım bkz. http://www.firmanya.com http://tippr.com/