Firmalara Özel Fırsatlar İçin Grup Alışveriş: Firmanya.com
Arama
E-Ticaret

Firmalara Özel Fırsatlar İçin Grup Alışveriş: Firmanya.com

Grup alışveriş pazarında nişlere odaklanmanın bir süre sonra yeni girişimleri hayatımıza dahil edeceğini biliyorduk. Bunun ilk örneklerinden biri Inveon‘dan geldi. Sadece firmalara özel fırsatları bünyesinde barındıracak olan Firmanya.com bugün itibariyle yayına alındı.

İlk fırsat olarak Beyoğlu Travel’dan vize hizmetlerini 70 TL yerine 35 TL’ye sunan şirket, önümüzdeki dönemlerde indirimli moto-kurye, fotokopi makinesi kiralama gibi özellikle KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılayacak fırsatları Firmanya üzerinden sunmayı planlıyor.

Bulucak.com, Bloxoo gibi girişimlerin sahibi olan Inveon aynı zamanda Trendyol‘un da halen ortakları arasında. Şirket her ne kadar kısa süre önce Tiger Global’in şirkete gerçekleştirdiği yatırımın ardından hisselerinin çoğunluğunu satmış olsa da, halen sembolik sayılabilecek bir düzeyde Trendyol’da ortaklığı bulunuyor.

Aslen bir yazılım firması bir olan Inveon, bir süre önce Inveon Ventures adında bir oluşuma gitmişti. Bu yapı içinde girişimcileri teknik, iş geliştirme ve yatırımcı ilişkileri boyutunda destekleyerek ilerleyen Inveon’un hem Trendyol’da hem de şimdi Firmanya’da uyguladığı model de aslında bu. Yeni bir Inveon Ventures girişimi olarak adlandırabileceğimiz Firmanya’da ise şirket operasyonu tetikleyecek olan iki girişimci, Metin Bencuya ve Ceki Mitrani ile ortak ilerliyor.

Kişisel fikrimi soracak olursanız Firmanya’nın sunacağı fırsatlarda odaklı ve dikkatli davranması, şirketin başarı potansiyelini oldukça yükseltecektir. Zaten hali hazırda fikir olarak bile KOBİ’lerin memnun olacağı bir model sunan şirket, eğer kampanyalarını doğru seçerse, bu alanda nişlerde oynayarak başarı yakalamış örneklerden olabilir.

Diğer taraftan önümüzdeki dönemlerde Firmanya, Grupanya tarafından satın alınırsa şaşırmayın derim. Hazır isim de bu kadar kafiyeliyken… 😉

Yorumları GösterYorumlar Gizle (15)
 1. @umitaksoy dedi ki:

  Bu işin avrupada öncüsü Groupon şuan,

  Türkiye içinde Groupon şehir fırsatını adı altında kurmuşlar.
  http://www.sehirfirsati.com

  1. ali tunak dedi ki:

   halkı bilgilendirdiğiniz iyi olmuş.

 2. Firsat Bu Firsat olarak kendilerine basarilar diliyoruz. Biz de kendilerinin sitemizde yer almasi icin calismalara basliyoruz.

 3. M.Akif dedi ki:

  Güzel yazı teşekkürler fakat bence Bloxoo patlak vermiş durumda proje yakalamış olduğu ani çıkışı uzun süre sürdüremediği kanaatindeyim sebebini takip eden blog yazarları biliyorlar 🙂

  1. Burak dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum. Karmaşık ve rotasız kalmış(görünüyor). Güncellenmeye yeni adımlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

  2. @gercheq dedi ki:

   bloxoo eski blograzzi degil miydi? ne kadara satildigini bilen var mi? su an icinde bulundugu durumun sebepleri nelerdir?

 4. Erdal Gökhan dedi ki:

  terkedilmiş bi site gibi duruyo bloxoo.

 5. Serkan dedi ki:

  Gerçekten bu yönde niş alanlarda yapılan işler görmek çok güzel. Şirketin Trendyol ve Bulucak projelerindeki deneyimleri ve başarısını göz önünde bulundurursak, bu proje de başarı ile devam eder diye düşünüyorum.

 6. BloXoo dedi ki:

  Merhabalar,
  BloXoo olarak yapıcı eleştirilerinizden dolayı teşekkür ederiz.
  BloXoo kullanıcılarının fikirleri ve de önerileri ile gelişen bir platformdur. BloXoo konusundaki her türlü görüş ve önerileriniz için bize [email protected]oo.com adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

 7. Taner dedi ki:

  selamlar , Limango , Grupanya , Şehir fırsatı , Markafoni , Trendyol Bu konseptte iş yapan firmalar hızla artıyor , Bu iş nereye giidyor sizce ,

 8. Hasan dedi ki:

  iyi yapan ayakta kalacak diğerleri aslını yaşatacak..

 9. ekrem dedi ki:

  “Çiğdem Terzioğlu sizi Firmanya.coma davet ediyor.‏”
  “Çiğdem Terzioğlu sizi Firmanya.coma davet ediyor.‏”
  “Çiğdem Terzioğlu sizi Firmanya.coma davet ediyor.‏”

  Sıkıldım spam epostalarınızdan,
  hiçbir sitenize üye değilim hiç çiğdem isimli bir arkadaşım olmadı hatta firmam yok hatta ve hatta işsizim ama çılgınca davet ediliyorum.

  Spama başladık, projeniz süpermiş tebrik ederim.

  1. emre dedi ki:

   bende bıktım sureklı spam yapıyor bu sıte. zaten sacma sapan batar bu sıte yaptıgı hıc bır projede ıyı dııl ayrıca

 10. altan dedi ki:

  şu biz türklerdeki websitesi çalma çırpma huyu hiç bitmeyecek sanırım bkz. http://www.firmanya.com http://tippr.com/

Bir Yorum Yazın