TIME: 2010’un En İyi 50 Web Sitesi
Arama
Genel

TIME: 2010’un En İyi 50 Web Sitesi

Time dergisi internet sitesinde en iyi 50 Web Sitesi listesi yayınladı. Liste her ne kadar kendi fikirlerini yansıtsa da bazı sitelerin nasıl bu listeye girdiği ve listede olması beklenen bazı sitelerin neden listede bulunmadığı gayet tartışmaya açık gözüküyor.

Listede takip edilmesi gereken siteler olduğu gibi The Onion sitesinin yer alması, Wikileaks’in her ne kadar son dönemlerde çok konuşulsa da Time tarafından listeye alınması, Foursquare‘in değil de GoWalla’nın yer alması oldukça ilginç geldi. Oyun kategorisinde de oldukça ilginç tercih yapılmış diye düşünüyorum.

Benim daha önceden bilmediğim ve bu listede görüp beğendiklerim ise StockMapper, Exercise TV ve Fit By Fun siteleri oldu.  Peki Webrazzi okuyucularının seçtiği 2010’un bu kategorilerdeki en iyi siteleri hangileridir? Yorumlarınızı bekliyoruz. Tam listeyi aşağıda bulabilirsiniz.
Müzik ve Video
Vimeo
Movieclips
Grooveshark
MOG
Labuat

Spor
Sports-Reference
Rotoworld
Yardbarker
Total Pro Sports
Citizen Sports

Aile ve Çocuklar
Design Mom
Serious Eats
Babble
Etsy
Sesame Street

Bilgi ve Haber
Guardian
The Onion
The Daily Beast
National Geographic
WikiLeaks

Finans
Mint
Wikinvest
StockMapper
Springpad
Wakerupper

Alışveriş ve Seyahat
Groupon
Gilt Groupe
Rent the Runway
Stay
SeatGuru

Sağlık ve Form
Keas
Mayo Clinic
Walk Jog Run
Exercise TV
Fit by Fun

Sosyal Medya
Gowalla
Foodspotting
LinkedIn
StockTwits
Tumblr

Oyun
Kongregate
Cactus Squid
Pogo
Newgrounds
Games.com

Eğitim
Livemocha
Chegg
MIT OpenCourseWare
Read Print
TED

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. Adil İLHAN dedi ki:

  Çok ilginç bir liste olmuş gerçekten…

 2. @ozzytrio dedi ki:

  çok iyi bir liste olmuş.

 3. Cihad dedi ki:

  Başlığı görünce, Time'a "eşek hoşaftan ne anlar" diye önyargılı yaklaşmıştım. Fakat listeyi gördüğümde bilirkişi elinden çıkan bir liste olduğu belli.

  Webrazzi'den de bekliyoruz "Türkiye'de ki 2010'un en iyi 10-20 websitesi"ni. Türkiye için 50 biraz çok olur. Abuk subuk siteler 50'ye girer, tepemizi attırır.

 4. Longda dedi ki:

  milyar dolarlık site veya siteler yok mesela facebook twitter… Neye göre seçmişler anlamadım. Bir de oyun kategorisinde pogo ingiliz sitesi ve orada verilen ödülü kazanmak için United Kingdom'da ikamet etmek gerekiyor. Pek fazla pogo kullanıcısı bile yok. Şahsen bi ara monopoly oynuyordum bu sitede. Bu listeyi net dünyasının pek kale alacaklarını sanmıyorum.

 5. Team Hoody dedi ki:

  Teknoloji ve bilim dünyasına ilginiz varsa ve sadece araştırıp,öğrenmeyi hedefleyen bir kaç lisesli gence yardım etmek isterseniz teamhoody.com’u ziyaret etmelisiniz.

Bir Yorum Yazın