TIME: 2010'un En İyi 50 Web Sitesi
Genel

TIME: 2010'un En İyi 50 Web Sitesi

Time dergisi internet sitesinde en iyi 50 Web Sitesi listesi yayınladı. Liste her ne kadar kendi fikirlerini yansıtsa da bazı sitelerin nasıl bu listeye girdiği ve listede olması beklenen bazı sitelerin neden listede bulunmadığı gayet tartışmaya açık gözüküyor.

Listede takip edilmesi gereken siteler olduğu gibi The Onion sitesinin yer alması, Wikileaks'in her ne kadar son dönemlerde çok konuşulsa da Time tarafından listeye alınması, Foursquare'in değil de GoWalla'nın yer alması oldukça ilginç geldi. Oyun kategorisinde de oldukça ilginç tercih yapılmış diye düşünüyorum.

Benim daha önceden bilmediğim ve bu listede görüp beğendiklerim ise StockMapper, Exercise TV ve Fit By Fun siteleri oldu.  Peki Webrazzi okuyucularının seçtiği 2010'un bu kategorilerdeki en iyi siteleri hangileridir? Yorumlarınızı bekliyoruz. Tam listeyi aşağıda bulabilirsiniz. Müzik ve Video Vimeo Movieclips Grooveshark MOG Labuat

Spor Sports-Reference Rotoworld Yardbarker Total Pro Sports Citizen Sports

Aile ve Çocuklar Design Mom Serious Eats Babble Etsy Sesame Street

Bilgi ve Haber Guardian The Onion The Daily Beast National Geographic WikiLeaks

Finans Mint Wikinvest StockMapper Springpad Wakerupper

Alışveriş ve Seyahat Groupon Gilt Groupe Rent the Runway Stay SeatGuru

Sağlık ve Form Keas Mayo Clinic Walk Jog Run Exercise TV Fit by Fun

Sosyal Medya Gowalla Foodspotting LinkedIn StockTwits Tumblr

Oyun Kongregate Cactus Squid Pogo Newgrounds Games.com

Eğitim Livemocha Chegg MIT OpenCourseWare Read Print TED

Yorumlar (5)
 1. Adil İlhan Adil İlhan

  Çok ilginç bir liste olmuş gerçekten...

 2. çok iyi bir liste olmuş.

 3. Başlığı görünce, Time'a "eşek hoşaftan ne anlar" diye önyargılı yaklaşmıştım. Fakat listeyi gördüğümde bilirkişi elinden çıkan bir liste olduğu belli.

  Webrazzi'den de bekliyoruz "Türkiye'de ki 2010'un en iyi 10-20 websitesi"ni. Türkiye için 50 biraz çok olur. Abuk subuk siteler 50'ye girer, tepemizi attırır.

 4. milyar dolarlık site veya siteler yok mesela facebook twitter... Neye göre seçmişler anlamadım. Bir de oyun kategorisinde pogo ingiliz sitesi ve orada verilen ödülü kazanmak için United Kingdom'da ikamet etmek gerekiyor. Pek fazla pogo kullanıcısı bile yok. Şahsen bi ara monopoly oynuyordum bu sitede. Bu listeyi net dünyasının pek kale alacaklarını sanmıyorum.

 5. Team Hoody Team Hoody

  Teknoloji ve bilim dünyasına ilginiz varsa ve sadece araştırıp,öğrenmeyi hedefleyen bir kaç lisesli gence yardım etmek isterseniz teamhoody.com'u ziyaret etmelisiniz.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri