Socialmention: Ücretsiz Sosyal Medya Takip Servisi

Socialmention: Ücretsiz Sosyal Medya Takip Servisi

Online etkileşim açısından sosyal medya ifadesi çok yeni değil, ancak sosyal medya paylaşımlarının analizi ve raporlanması çok eskilere dayanmıyor. Twitter'ın bir arama motoru olarak üst sıralara yükselişi de sosyal medyada ne konuşulduğunun önemsendiğinin bir göstergesi. Aynı sorunun cevabını arayanların muhtemelen bildiği, Socialmention adlı servis de herhangi bir kelimenin sosyal medyada ne kadar konuşulduğunu kullanıcılarıyla ücretsiz olarak paylaşıyor.

Socialmention, yapmış olduğu aramaları yalnızca sosyal ağlar, mikrobloglar ve bloglar ile sınırlı tutmuyor. Resimler, yorumlar ve soru-cevap servislerini de işin içine katıyor. Servis Türkçe dahil olmak üzere 40 kadar dilde arama yapıyor ve sonuçları bir kaç kritere göre değerlendiriyor.

İlgilendiğiniz konunun sosyal medya üzerinde paylaşım sıklığı, paylaşım yapan kişilerin çeşitliliği, kullanıcıların beğenisi ve  paylaşım oranları Socialmention tarafından hesaplanıyor. (Bkz: webrazzi) Ayrıca paylaşım yapılan kaynaklar, popüler anahtar kelimeler ve arama sonucunuzla en çok ilgilenen kişileri de sıralıyor. Bu bilgileri de e-posta yoluyla günlük olarak alabiliyorsunuz.

Ana sayfada yapacağınız bir arama ile bu sonuçları anında görmek elbette mümkün. API desteği de sunan Socialmention, araçlar sayfasında ise hızlı erişim için tarayıcınıza arama motoru ekleme ve blogunuza aşağıdaki gibi gerçek zamanlı paylaşım sonuçlarını yerleştirme fırsatı sunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.