Sitenizi Ceplere Açın: Onbile.com

Günümüzde cep telefonlarından internete erişen kişilerin sayısı web sitesi sahiplerinin göz ardı edemeyecekleri rakamlara ulaştı. Fakat herkes sitelerinin mobil cihazlara uygun bir sürümünü üretmek için gerekli kaynağa veya teknik bilgiye sahip olmayabilir. Neyse ki bu konuda da internet yardıma koşuyor.

Onbile.com adlı ücretsiz bir servis yardımıyla web sitenizin veya blog'unuzun cep telefonlarına uyumlu bir sürümü sadece dakikalar içerisinde oluşturabilirsiniz…

Ücretsiz olarak üye olabileceğiniz Onbile, sunduğu basit seçeneklerle sitenizin mobil sürümünü son derece hızlı bir şekilde oluşturmanızı sağlıyor. Fakat seçenekler sınırlı olduğu için çok fazla özelleştirme imkanınız yok. Seçebileceğiniz 13 farklı tasarım ve 3 farklı simge paketi bulunuyor.

Seçeceğiniz tasarım şablonu web sitenizin özeliklerine uygun olmalı. Bazı şablonlar sadece belli sayıda kategori için düz metin girmenizi sağlarken, diğerleri RSS beslemesi ile blogunuzun tüm yazılarınızı yayınlamanıza olanak veriyor. Çoğu şablonda Twitter ve Facebook hesaplarını da ekleme seçeneği var.

Onbile'ın diğer bir güzel özelliği ise yaptığınız tüm değişiklikleri anında size bir cep telefonu ekranına benzeyen ara birim üzerinde gösteriyor olması. Bağlantıları da çalışan bu ön izleme de, hem ana sayfayı, hem de alt sayfaların nasıl göründüğünü test edebilirsiniz.

Tüm bu basit ayarlamaları dakikalar içinde tamamladıktan sonra size verilen kodu, sitenizin açılış sayfasına eklemeniz yeterli. Artık sitenize bir mobil cihazdan erişildiğinde otomatik olarak bu yeni oluşturduğunuz sürüm gösterilecek.

Onbile'ı WordPress ve Blogger hesaplarında kullanmayı kolaylaştırmak için hazırlanmış eklentiler de bulunuyor. Bu sayede her iki blog alt yapısında da teknik bir değişiklik yapmadan sitenizin mobil sürümünü kullanıma sokabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.