Microsoft Security Essentials 2.0 Beta Denenmeye Hazır

Microsoft'un ücretsiz güvenlik aracı Microsoft Security Essentials (MSE) şu anda piyasada bulabileceğiniz ücretsiz koruma sağlayan en iyi araçlardan biri. Hatta bazı testlerde ücretli alternatifleri bile geride bırakmayı başarıyor. Anti virüs için yüksek rakamlar ödemek istemeyenler için oldukça başarılı bir alternatif olan MSE ilk olarak bundan neredeyse 1 yıl önce piyasaya çıkmıştı ve 1 yıl dolmadan 2.0 sürümü beta seviyesine ulaştı.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz MSE 2.0 Beta özellikle güvenlik anlamında bazı önemli yeniliklere sahip.

İlk göze çarpan özelliği artık MSE'nin Windows Firewall ile daha başarılı bir şekilde entegre olmuş olması. Internet Explorer ile sağlanan entegrasyon ise Microsoft'un tarayıcısını tercih eden kullanıcıların, web üzerinde güvenliklerini arttırmayı hedefliyor.

Geliştirilen güvenlik motoru hem tehditleri tanıma, hem de ortadan kaldırma konularında daha ileri seviye özellikler ile donatılmış.

Eğer MSE'nin yeni sürüm betasını denemek istiyorsanız şu adresi ziyaret edebilirsiniz. Fakat indirmek için bir Microsoft Connect hesabına sahip olmanız gerekiyor. Eğer hesabınız yoksa Windows Live ID ile ücretsiz bir hesap oluşturmanız mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.