Ve Facebook 500 Milyona Ulaştı!

Geçtiğimiz yılın başlarında kayıtlı Facebook kullanıcısı sayısı 150 milyondu. Bu bile oldukça büyük bir rakamken, 18 ay içerisinde kullanıcı sayısının tam 3 katına çıkması ile sitenin toplam kullanıcıları tam 500 milyon kişiye ulaştı.

Bu önemli olayı Facebook'un patronu Mark Zuckerberg bir blog yazısı ve video ile resmi olarak duyurdu. Zuckerberg, blog yazısında 500 milyon kullanıcının yanı sıra yeni başlatılan ve kullanıcıların gerçek Facebook hikayelerinin yer alacağı Facebook Stories adlı uygulamayı duyurdu.

500 milyon kullanıcıya ulaşmanın şerefine Facebook çalışanlarının teşekkür fotoğrafları için de site üzerinde özel bir bölüm hazırlandı. Bu bölümde dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Facebook çalışanlarının teşekkür notları ile birlikte çekilmiş fotoğrafları yer alıyor.

Facebook'un 400 milyondan 500 milyona ulaşması yaklaşık 6 ay sürdü. Benzer şekilde 300 milyondan 400 milyona ulaşmak da 6 ay sürmüştü. Şimdi merak edilen yıl sonunda Facebook'un 100 milyon kullanıcı daha kazanıp kazanamayacağı.

Zuckerberg'e göre Facebook kullanıcı sayısını arttırmaya devam edecek. Hatta verdiği bir röportajda Facebook kullanıcı sayısının 1 milyar kişiye ulaşacağının "neredeyse garanti" olduğunu söyledi. Bu rakam (kaba bir hesapla) dünya nüfusunun yaklaşık %14'ünün Facebook üyesi olması anlamına geliyor…

Facebook şu anki kullanıcı sayısını ikiye katlayabilir mi kestirmek zor ama 500 milyonda durmayacağı "neredeyse garanti". Mark Zuckerberg'in 500 milyonuncu kullanıcıyı kutladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.