Affiliate İçerikle Buluştu: BuzzFeed Tadında Günün Fırsatları

Affiliate İçerikle Buluştu: BuzzFeed Tadında Günün Fırsatları

Sosyal medyanın viral gücü olan ilginç haberlerini listeleyen BuzzFeed benim son dönemlerdeki favori servislerimden. Biraz eğlence arıyorsanız keyifli bir içerik sunuyor diyebilirim. Ayrıca tasarım ve uygulama olarak da son dönemlerde örnek verdiğim sayılı servislerden birisi konumunda.

İçeriğini LOL (Laughing Out Loud), OMG (Oh My God!), WTF (What The F*ck!) şeklinde kategorilerde listeyeleyen servis, bugünlerde tam da tarzına uygun bir uygulamaya başlamış.

Günün fırsatı servislerinden Tippr ile gelir paylaşımı modelinde gerçekleşen çalışma ile BuzzFeed günün en LOL, OMG ve WTF kampanyalarını listeliyor. :)

Bu çalışma için deals.buzzfeed.com adresini devreye alan BuzzFeed satışı da direkt kendi üzerinden yapıyor.

Mesela bugün OMG olarak kategorilenmiş bir günün fırsatı bulunuyor ve kampanyada "domuz pastırması aromalı tuz" satılıyor. OMG!...

Webrazzi okuyucularından kimsenin BuzzFeed üzerinden bu kampanyaları takip edeceğin hatta domuz pastırması aromalı tuz satın alacağını elbette ki düşünmüyorum. Paylaşma nedenim ise aslında yaratılan sinerjiyi örnek göstermek.

Affiliate İçerikle Birleşiyor!

Private shopping, grup alışveriş, günde tek ürün gibi alternatif online alışveriş modelleri arasında tüm dünyada rekabet kızışırken, hedefli kitlelere ulaşmak için uygulanan modeli çok başarılı buldum.

Buradaki hassas nokta yapılan işbirliğinde sadece satış sitesine link verilerek işin içinden çıkılmamış olması. Satışı direkt kendi üzerinden yapan BuzzFeed aslında gelecekte uygulanabilecek farklı bir affiliate modelini de farkında olarak ya da olmayarak su yüzüne çıkarmış oldu.

Aksiyon yaratacak satışın ya da üyeliğin affiliate ortağının sitesinde gerçekleştirilmesi sanıyorum ki ilerleyen dönemlerde denenebilecek modeller arasında yer alıyor.

Ayrıca BuzzFeed ile Tippr arasında gerçekleşen bu işbirliğinin alternatif online alışveriş pazarındaki çeşitlenme arttıkça farklı servisler arasında da görülebileceğini tahmin ediyorum.

Eğer biraz eğlenmek isterseniz arada bir BuzzFeed'i incelemenizi öneririm. Bu arada ek bilgi, BuzzFeed internetin popüler sitelerinden Huffington Post'un kurucularının eseridir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.