Twitter'dan Grup Alışveriş Tadında bir Hareket: @EarlyBird
Yenilikler

Twitter'dan Grup Alışveriş Tadında bir Hareket: @EarlyBird

Uzun süre çok kişinin merak ettiği Twitter'ın gelir modeli giderek netleşiyor. Tahmin edildiği gibi Twitter'ın birincil gelir kaynağı reklamlar olacak. Geleneksel yöntemlerden farklı, yenilikçi reklam uygulamaları geliştirmek için çalışan Twitter'ın bu konudaki ilk resmi adımlarını daha önce sizlere duyurmuştuk. Ardından T.co URL kısaltma servisini de reklam için kullanacağını duyuran Twitter, yeni gelir kaynağı olmasını hedeflediği @EarlyBird hesabını bugün itibariyle resmen kullanmaya başladı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde açılan EarlyBird şu ana kadar sadece bu yeni servisin ne olduğuna dair bir tweet gönderdi ama takipçi sayısı şimdiden 10 bini geçti.

Twitter'ın şu adreste de detaylı olarak anlattığı EarlyBird, reklam anlaşmaları yaptığı firmaların sundukları özel fırsatları duyurmayı hedefliyor. Şu an için kimlerle reklam anlaşmalarına gittiğini açıklamayan Twitter bu hesaptan moda, teknoloji, gezi ve eğlence alanları ile ilgili fırsatları duyuracağını söylemekle yetindi.

Twitter'ın açıklamasına göre kısıtlı bir zaman veya kısıtlı stok gibi sınırlamalara sahip olacak olan EarlyBird fırsatları şu an için sadece ABD ile sınırlı olacak ama Twitter kısa sürede bu servisi küresel hale getirmeyi hedefliyor.

Görünen o ki, Twitter da grup alışveriş furyasının ışıltısına kendisini kaptırmış ve pastanın farklı bir köşesinden pay almaya hazırlanıyor.

Yorumlar (4)
 1. Bidunya Bidunya

  bu twitter hayatımda gördügüm en saçma site.

  nasıl bu kadar büyüdü aklım almıyor.

  1. /dev/mach /dev/mach

   Aslen bana da saçma gelmekle beraber şöyle bir tarafı var : bilgi almak için iyi bir kanal. örneğin takip ettiğiniz projelerin ( mongodb, voltdb v.s. ) yada geliştiricilerin twittlerine abone olursanız gelişmeler hakkında sürekli güncel bilginiz oluyor. Aynı iş RSS / Email ile yapılamaz mı ? pek tabii yapılabilirr-yapıldı ama bugüne kadar düzgün bir şekilde çalışmadı ki twitter gibi bir ihtiyaç doğdu.

   Bununla beraber twitter yada ff feedlerinde "Taksimde X bardayım, çok gürültülü : ( ", "Boğaza karşı Y restoranda yemek yedim, süperdi, sadece 3242344 TL" gibisinden yazan ve hiçbir yararlı bilgi vermeyip kelimenin tam anlamı ile hava atan görgüsüz "girişimci" yada "iş adamlarımız" çok olduğundan faydası pek anlaşılamıyor tabii.

 2. twitter'ın online alışverişle ilgili çalışmalar yaptığını geçen yıl duymuştum. ancak grup alışverişi olacağı aklıma gelmezdi. denemek lazım, bakalım nasıl bir şey?

 3. evet haber kanallarını takip açısından güzel açıyorsunuz farklı kanallardan çeşit çeşit haber.. yanlız ben grup olayını bilmiyorum var mı gruplar?