HangiUniversite.com'a Youth Republic Ortaklarından Yatırım Geldi

HangiUniversite.com'a Youth Republic Ortaklarından Yatırım Geldi

Bugünlerde üniversite sınavı, sınav soruları, cevapları ve üniversite tercihleri üzerine oldukça fazla konuşulurken bu yatırım tam zamanında gerçekleşti diyebilirim. etohum 40'a girmiş olan ve öğrencilerin tercih sürecinde yardımcısı olmaya aday girişim HangiUniversite.com bir süre önce Youth Republic ortaklarından yatırım aldı. etohum 40 girişimi olması sebebiyle projede tanıdık bir ortak daha dikkatimizi çekiyor; Burak Büyükdemir'in şirketi Goril A.Ş.

Yatırım detaylarına geçmeden önce HangiUniversite.com hakkında genel bilgi vermem iyi olacaktır. Öğrencilere tercih denemesi yapma şansı sunan HangiUniversite.com, hem standart hem de premium üyelik seçenekleri sunuyor. Üniversiteler hakkında detaylı bilgilerin yanında, hangi bölümü kaç kişinin tercih ettiğini gibi özel hizmetleri de bulunan girişim, üniversite tercih dönemi bittikten sonra yatay geçiş, dikey geçiş, ek yerleştirme gibi konularda da hizmet vermeye devam edecekmiş.

Youth Republic ortaklarından Kerim Türe, Gökhan Kavasoğlu ve Yener Özaydın tarafından gerçekleştirilen yatırımın miktarı hakkında bilgi verilmiyor ancak yatırım sonrasında kurulan Tercih Yayıncılık Danışmanlık Eğitim ve Tic. A.Ş. isimli şirketin 50.000 TL sermayeye sahip olduğunu görebiliyoruz.

Kurulan şirketteki hisse dağılımları ise şu şekilde:

Gençlere yönelik pazarlama ajansı olarak tanımlayabileceğim ve bir süre önce üniversite öğrencilerine yönelik sosyal ağ OrtaKantin.com'u da satın alan Youth Republic'in ortaklarının bu yatırımı elbette şirketlerinin bulunduğu alan açısından oldukça değerli. Diğer taraftan sektörde gençlere yönelik girişimlere yatırım yapmaya eğilimli bir şirketin varlığını netleştirmesi açısından da bu haberin bizler için önemli olduğunu söylemeliyim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.