GittiGidiyor'un Grup Satın Alma Servisi Markapon Yayına Girdi
E-Ticaret

GittiGidiyor'un Grup Satın Alma Servisi Markapon Yayına Girdi

İlk kez Webrazzi Gündem: Türkiye'de İnternet Girişimciliği konferansında yüzünü gösteren ve sizlerle detaylarını da paylaştığımız GittiGidiyor'un grup satın alma servisi Markapon bugün itibariyle yayına girdi.

Maçkolik Complex'te 50 TL'lik içkiyi 25 TL'ye sunarak hayatına başlayan Markapon yoğun olan grup satın alma alanında güçlü bir rakip olarak yer alıyor olacak.

GittiGidiyor'un yanı sıra fiyat kıyaslama servisi Cimri ve Magnet'in sahibi olduğu Uzman.TV, Timsah.com, İstanbul.net, İzmir.net, Ankara.net gibi siteleri de arkasına alan Markapon, sahip olduğu bu güçle 13 milyondan fazla tekil kullanıcıya ulaşma potansiyeline sahip.

Şu an için İstanbul, İzmir ve Ankara'ya hizmet verdiğini gördüğümüz Markapon, henüz İstanbul dışındaki şehirlerde kampanya sunmuyor. Ancak Webrazzi Gündem: Türkiye'de İnternet Girişimciliği konferansında görüştüğümüz Aydonat Atasever birçok şehirde yer alacaklarını ve bunun için de geniş bir potansiyel kullanıcı ağları olduğunu dile getirmişti.

İstanbul.net ve kardeş sitelerinin toplam 10 farklı şehirde hizmet verdiğini göz önüne alacak olursak, Markapon'un bu potansiyeli kullanmasının fazlasıyla mümkün olduğunu söyleyebilirim.

19 Mayıs'ın hemen sonrasında yayına girmesi beklenen Markapon'un biraz gecikmeyle bugün yayına girmesiyle artık pazarda oyuncular yerlerini aldılar ve maça başlayabilirler diye düşünüyorum. Bundan sonra neler olacağını, taşların ne zaman ve nasıl yerleşeceğini takip ediyor olacağız.

Yorumlar (16)
 1. Yusuf Esenkal Yusuf Esenkal

  siteye üye olmadan giriş yapmak için: "hesabınız varsa üye girişi" linkini tıklayın; ardından gelen üye girişi ekranı karşınıza çıkınca "ESC" (escape) tuşuna basın :) çok sinir bozucu zorlama ekrandan kurtulun :)

 2. tasarımın sade ve şık olmasıyla sitenin kullanım kolaylığı gerçekten çok yüksek. yapanın eline sağlık.

 3. Ana sayfada kayıt olmadan siteye bakamamamız biraz saçma olmuş gibi.

 4. Bu üye olma ekranı çok sinir bozucu ama çözümü yokda değil (:

 5. sürekli yeni girişimler duyuruyorlar. Artık gg ekibinden parlak fikirli projeler bekliyoruz...

 6. Şimdi girdim ama hala çok yakında hizmetinizde diyor. Markaponun arkasında bulunan grubun netwıork siteleri kısa zamanda liderliğe oturtur diye düşünüyorum...

 7. Ben bu oyunu adil gormuyorum cunku 5 milyon dolari olan bir site bile ggnin karsisinda duramayacak, cok yavastan alarak rekabet varmis gibi gosterecekler. Uzmanatvye bakin, cimriye bakin, istanbulnete bakin? Akakce gibi sehirfirsati da ayni seyleri yasayacak maalesef!

  1. Can İpekçi Can İpekçi

   Webrazzi'den alıntı yaparsak:

   "Hali hazırda Kipru, SehirFirsati, Grupanya‘nın bulunduğu pazara yakında FirsatKuponu, ekoloni ve DailyDeal’ın Türkiye versiyonu Grupfoni giriyor olacak. Aydonat Atasever’den aldığımız bilgiye göre mevcut ve gelecek girişimlerle birlikte Türkiye pazarında Groupon modelini uygulayan şu an için 11 girişim olacakmış."

   GG tabi ki Türkiye'nin en köklü ve başarılı internet oluşumlarından. Ancak ŞehirFırsatı da modele adını vermiş olan Groupon'un Türkiye'deki ayağı. En ciddi görünen rakipleri partnerlerine, yatırımcılarına sunumlarında Groupon'un başarısını anlatırken, kendilerine Groupon'u anımsatacak isimler seçmeye çalışırken bence sizin ŞehirFırsatı'nın rekabet gücü için endişe etmenize çok gerek yok :)

  2. /dev/mach /dev/mach

   İyi de ticaretin güzel tarafı zaten bu değil mi? Herkes her zaman size rakip olabilir , güçlü-zayıf fark etmez.

   "Büyükler" hakkında fazla telaş yapmaya gerek yok kanımca. Mantaliteleri her zaman, her koşulda itici ( bkz. Markaponun giriş ekranında üye olmaya "ZORLAMASI" ) hiç bir zaman pazarda monopol olamazlar bu yüzden, rahat olun :)

 8. Sarp Centel Sarp Centel

  Markapon girişte üye olmaya zorlaması ve diğer sitelerdeki gibi arkadaş davet etme sistemi olmaması ile oldukça kötü bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

 9. Web Guru Web Guru

  Herşey iyi güzelde onca jenerik domain varken bu garip isimleri nereden buluyorsunuz, akılda da kalmıyor her seferinde bu steden neydi isim diye bakıyorum.

 10. Piyasada çok fazla groupon modeli oldu 1-2 sene ye kalmaz bir çoğu düşecektir eminim.

 11. bazı sitelere girişte markapon reklamı çıkıyor. ve 30 saniye izlemek zorunda kalıyoruz KAPAT butonu olmadığı için kapatamıyoruz. böyle reklamın amacına ulaşmadığını sadece sinir bozucu olduğunu ve bunu yapanların kulaklarının çınlatıldığını bilmelerini isterim.

 12. Aylin Erkul Aylin Erkul

  Büyük oyunculardan birinin devreye girmesiyle piyasanın baya bir kızışacağını görmek hiç zor değil.Ancak siteye girdiğiniz "kayıt olun" diyip hiç bir şekilde kapatma gibi bir butonu olmayan bir pencereyle karşılaşmak oldukça sinir bozucu.

  İlla siteye üye olmak zorunda mıyım, eski fırsatları şu an ki fırsatları değerlendirip buna göre karar vermem gerekirken, biraz baskı altına alıyor gibi hissediyorum.

 13. Alper Akyüz Alper Akyüz

  En son kampanyalarıyla resmen insanları salak yerine koymaktadırlar.

  http://www.markapon.com/deals/magic-ice-buz-muzes... Markapon'un bu kampanyasında fiyatın %50 indirimli olduğu ve 40 TL yerine 20 TL'ye kampanyanın satın alınabileceği söyleniyor.

  Mekanın internet sitesinde ve basında çıkan çeşitli haberlerde giriş fiyatının zaten 20 TL olduğunu görüyoruz.

  Tebrik ediyorum Markapon'u :)

 14. Firsatbulur Firsatbulur

  fırsat bulur da artık markapon'un fırsatlarını yayınlamaya başlamıştır.

  http://firsatbulur.com/firsatSiteleri/Markapon