Dünya Kupası Takımları Hakkında Sosyal Medya'da Neler Yazılıyor?
Araçlar

Dünya Kupası Takımları Hakkında Sosyal Medya'da Neler Yazılıyor?

Angelabs tarafından hayata geçirilen sosyal medya takip servisi Monitera, Dünya Kupası'nın başladığı bugün yeni bir uygulamayı devreye aldı. Sosyal medyada konuşulan dünya kupası takımlarını takip eden uygulama ile Türk kullanıcıların en çok ilgi gösterdikleri takımları görmek ve takımlarla ilgili yazılanları takip etmek mümkün.

Twitter, Facebook, FriendFeed, bloglar ve haber sitelerini takip eden Monitera'nın herkese açık olarak çalışan Dünya Kupası 2010 uygulaması tek bir takım bazında grafikli olarak sosyal medya yansıma trendlerini de sunuyor.

Servisin şu anda sahip olduğu verilere bakacak olursak en çok konuşulan takım İspanya olarak gözüküyor. İspanya'yı, Almanya, İngiltere, İtalya ve Güney Afrika takip ediyor. Gruplar bazında takımların sosyal medya sıralamalarını da inceleyebileceğiniz uygulamayı dunyakupasi.monitera.com adresinden kendiniz de deneyebilirsiniz.

Monitera'nın yaptığı bu uygulamayı bilgi almak adına başarılı bulmamın yanında şirket için son derece etkili bir pazarlama aracı olarak gördüğümü de söylemek isterim. Şirketin teknolojisini tanıtması açısından herhalde dünya kupasının sosyal medya yansımalarını takip etmekten daha fırsat bir hareket olamazdı.

Yorumlar (2)
  1. Selman Gürlesin Selman Gürlesin

    Güzel bir uygulama ama keşke Türkiye de olsaydı da daha heyecanlı takip etseydik...

  2. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

    Ulkemizden guzel bir ornek vermek istiyorum. Mustafa adindaki bir arkadasimiz sirketleri gezip kendisine sponsor olmalari icin ikna etti. Sonra O gun kimin maci varsa ornegin fransanin.. masi pariste izleyip bloguna yorum yazdi. ertesinde almanyaya gecti.. bu sekilde maclari halk arasinda izleyip bloguna yorum yaziyor :) kendisini kiskanarak izliyoruz

    http://pclionfc.blogspot.com/