Yeni Nesil Müzayede Sitesi: Basteklifi.com
E-Ticaret

Yeni Nesil Müzayede Sitesi: Basteklifi.com

Türkiye e-ticaret pazarı son 1 yılda farklı modellerle epeyce hareketlendi. Ard arda açılan özel alışveriş sitelerinin arkasından groupon klonları, Türkiye internetinde daha önce hiç yaşanmamış bir rekabet ortamının oluşmasına yol açtı. Geçen senenin sonlarında yeniden popüler olan yeni nesil açık artırma sitelerinden biri olan BasTeklifi.com, Webrazzi üyelerine servisi denemeleri için 5 teklif hakkı sunuyor.

Servisi biraz anlatacak olursak, "0" TL'den başlayan açık artırmalarda, kullanıcılar ihaleye her teklif verdiğinde ürün fiyatı daha önce belirtilen miktarda artar, genellikle birkaç kuruşluk bir artış söz konusu. Kullanıcıların teklifleriyle ihale bedeli artar ve son teklifi veren kullanıcı listesinin başına geçer. Bu sırada ihale saatine birkaç saniye eklenerek diğer kullanıcılarında teklif verebilmesine imkan tanınıyor. İhale süresi dolduğunda ise ürün son teklif karşılığında en son teklif veren kullanıcıya kalıyor.

İhalelere girmek için kullanıcıların teklif hakkı satın aldığı modelde, her teklif 60 kuruştan değerlendirilmiş ve 18 TL'den 600 TL'ye kadar paketler sunulmuş.

Daha önce de yer verdiğimiz yeni nesil açık artırma sitelerini denemek isteyen okuyucularımız, Basteklifi'nin bize özel sunduğu kupon sayfasından üye olarak 5 teklif hakkıyla servisi deneyebilirler.

Yorumlar (13)
 1. 10 teklif değil 5 teklif veriyorlar.

  Ayrıca ürünlerde bu teklif haklarını kullanamıyoruz.

  Ne işe yaradı bu kampanya. Sadece reklama...

  Tebrikler, 5 Teklif Hakkı hesabınıza yüklenmiştir.

  Ücretsiz hediye edilen promosyon teklifler, ihalesine katıldığınız ürünlerin piyasa fiyatında indirim sağlamaz.

  Bu uygulamayı sadece ücret ile alınan teklif hakları için yapıyoruz.

  1. Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

  2. Teklifleri kullanabiliyorsunuz. Fakat "Hemen al"(piyasa fiyatına al) için kullandığınız teklifsayısı*0,60 tl kadar indirimden yararlanamıyorsunuz. Düzelteyim istedim.

 2. Tolga Tütüncüoğlu Tolga Tütüncüoğlu

  Türkiye'de bir anda swoopo klonu sitelerin bu kadar hızlı artmasını anlayamıyorum. Üstelik önümüzde bir altivi faciası dururken.

  Eğer bu sitenin scripti tamamen swoopo.com'dan (ç)alınma ise sanıyorum sahipleri konu hakkında bilgi vermeli. Eğer lisanslı olarak alındıysa bu konuda da bilgi vermeliler. Çünkü ufak bir araştırma sonucunda bile birbirinin aynısı onlarca açık arttırma sitesi görülebiliyor: swoopo.com, kralteklif.com, benkazanicam.com, bidrivals.com.

  Farklılaşamayan her girişim bence sektöre büyük güven problemleri ve bunun sonucu olarak da durağanlık hatta düşüş getirecektir.

  1. Tolga bey, türkiyede başarılı olan ve yurtdışıdan klon olmayan bir site gösterirmisiniz? o zaman sizin hozzt.com da klon? Swoopodan çalınma deyip itham etmişsiniz bu siteleri, çalınmayla; sizin siteniz gibi esinlenme arasında fark vardır. Swoopo'nun scriptleri warez sitelerinde var, sizde o scriptti alıp site açın bakalım çalışıyormu siteniz ve 3-5 kişi aynı anda teklif verdiğinde işliyormu görürsünüz. Kısaca bu sitelerin tüm kodlamaları sıfırdan yapılmış ve orjinaledir. Çakma scripttlerle, binlerce üyelikli siteler yapılmaz. Bunu biliyor olmanız lazım. Bu konseptte siteler 14 aydır başarılı bir şekilde yayında. Sektörün öncüleri http://www.hizliolkazan.com, http://www.bigibid.com ve http://www.basteklifi.com siteleridir. Altivi ile bu konseptte siteler arasında çok fark vardır. Altivi hata yapttı diye bundan sonra açılan sitelerde mi aynı hataya düşmesi gerekiyor? 2000 den önce bankaların içi boşaltılıyordu, sizin mantığınızla düşünüldüğünde şimdi insanların banka kullanmaması gerekiyor.

   1. Tolga Tütüncüoğlu Tolga Tütüncüoğlu

    Merhaba Murat bey,

    İlham almak, örnek almak ile "klonlamak" tamamen farklı şeylerdir. Aynı iş koluna sahip onlarca site olabilir, bu çok normaldir ve rekabet(dolayısıyla gelişim) için de bu şekilde olması gerekir zaten. Fakat aynı işi yapan siteler, "aynı" olmak zorunda değildir. Şöyle düşünebilirsiniz bunu;

    İstanbulda yaşıyorsunuz. Su tesisatı konusunda bilginiz var, şehirde bir sürü su tesisatçısı olmasına rağmen siz de bir su tesisatçısı açabilirsiniz. Fakat dükkanı hemen yanınızdaki su tesisatçısının "aynısı" olarak dizayn ederseniz, veya aynı tabelayı, sadece ismini değiştirerek asarsanız, o zaman durum değişir. Yazılımı sıfırdan yapmış olmanız, size tasarım için telif haklarını ihlal etme hakkı vermez, ( eğer bunun için bir telif ödüyorsanız veya izniniz varsa durum farklı tabii. ) İlk mesajımda da belirttiğim gibi, her koşulda bunu kullanıcılara belirtmeniz gerekir!

    Hozzt.com bir hosting sağlayıcıdır. Birçok hosting sağlayıcı içerisinde aynı işi farklı bir anlayış ile yapmaktadır. Tasarımı veya yazılımı (ç)alıntı değildir. Kullanılan tüm ara veya ana sistemler de lisanslıdır.

    Konu ile ilgili bilgi vermeniz ben dahil birçok kişinin kafasındaki soru işaretlerini çözecektir.

    Tolga TÜTÜNCÜOĞLU

 3. Onur Değerli Onur Değerli

  İlk kayıtta neden tüm bilgiler isteniyor ki? Eski model bir üyelik kaydı olduğunu düşünüyorum. Kişinin adı, soyadı (belki kullanıcı adı) ve epostası yeterli olur. Sitede yapılan ilk işlemde de gerekli bilgiler istenir. Kayıt sayfasını açtım, baktım, baktım, baktım ve kapadım.

 4. Emrah Kara Emrah Kara

  Türkiye'de http://www.tamvakti.com gibi farklı ve özgün ihale siteleri de var.

 5. Erol Çevrim Erol Çevrim

  "Esinlenme" kelimesini 1-1 kopyalamak anlamında mı kullanıyorsunuz artık? Ana sayfanızın veya ihale sayfalarının swoopo'ya benzemesini geçtim, tanıtım reklamlarınız bile aynı. Aynı derken benzer demek istemedim, gerçekten kelimenin tam manasıyla aynı demek istedim.

  İsterseniz beraber göz atalım: http://www.swoopo.com/new.html - Swoopo tanıtımı

  Swoopo'ya hoşgeldiniz, online açık artırmanın yeni nesili

  http://www.basteklifi.com/nasil_calisir.php

  Basteklifi.com'a hoşgeldiniz, yeni nesil açık artırmalarda..

  Scripti sizin esinlenerek 0'dan yazmanız kimse için bir anlam ifade etmiyor şu an, anlamlı olan sizin yurtdışındaki bir sistemi 1-1 kopyalayıp, Türkiye'de "yeni nesil" diye tanıtmanız ve güven beklemeniz.

  Saygılarımla

 6. Alper K. Tunç Alper K. Tunç

  basteklifi.com kodları ve veritabanı bağımsız bir kuruluş tarafından denetleniyor mu acaba? Bu konuda bilgi alabilir miyiz?

 7. 03 Temmuz 2010 tarihinde aldığım ürünü daha yollamadılar. 07 Temmuz 2010'dada bir telefon. Bundan önce küçük ev aletlerini yolladılar ama yazıcı ve telefonu yollamadılar. Ticketlerimede yanıt vermiyorlar..

 8. Kandırmaca Kandırmaca

  insanları kandırıyorlar, ali insanları promosyon kodu diyerek mağdur etmeye yol açıyorsunuz.

  lütfen insanların dolandırılmasına ön ayak olmayın çünkü ben ve bir çok arkadaş aylardır mağdur ürünleri gönderilmiyor.

  örnek olarak aşağıdaki siteye göz atabilirsiniz yada en basitinden google'a basteklifi yazdığınızda bile google clients1 kelime önerici sayfasında bile "bas teklifi şikayet" yazısı çıkıyor yani o derece sözde güvenilir olduğunu kanıtlıyor.

  lütfen insanları bilinçlendirelim, boşuna bu tarz sitelere üye olarak mağdur olmasınlar verdiğim paraya yazık günah. http://www.sikayetvar.com/firma/f/17586/g/Bastekl...

  1. Artık basteklifi.com diye bişi yok. site tamamen batmış bitmiş durumda. dolandırılan insanlara yazık .