İlk iPhone'lara Yol Göründü, Yeni iPhone Bekleniyor

Ürünlerine 2 yıl boyunca ücretsiz yazılım güncelleme hakkı tanıyan Apple, görünüşe bakılırsa ilk iPhone'ları gözden çıkarmış. 3 yıl önce iPhone fenomenini başlatan ilk modellere muhtemelen bundan sonra yazılım güncellemesi yapılamayacak. 4. nesil iPhone ise merakla bekleniyor.

Steve Jobs'un konuyla ilgili olarak göndermiş olduğu kısa e-postaya bakılırsa daha önce bahsettiğimiz gibi iPhone 2G'ler için yazılım güncellemesi hayal olacak. iPhone OS 3.0 güncellemesinde MMS ve video kayıt özelliklerinden mahrum kalan kullanıcılar şimdi de iPhone OS 4.0'da yer alan çoklu program çalıştırma gibi önemli bir özellikten mahrum kalacak. iPhone OS 4.0 güncellemesini de tam olarak sadece iPhone 3GS sahiplerinin yapabilecek olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu durum iPhone 2G sahiplerini üzse de 4. nesil iPhone'a geçiş için bir bahanede yaratabilir. Gelecek nesil iPhone'un Apple'ın iPad'de kullandığı A4 işlemcisine ve ön yüzde yer alacak bir kameraya kavuşacağı mevcut söylentilerden bazıları.

Apple'a bakılırsa 100 yeni kullanıcı özelliği de yeni iPhone için hazırlananlar arasında. iBooks for iPhone, Game Center ve iAd 4. nesil iPhone için hazır yenilikler, ancak Apple'ın bunlarla yetinmeyeceği de bir o kadar gerçek. HTC, Sprint ile birlikte yaz başında ABD'nin ilk 4G özellikli telefonunu duyuracağını açıklamış ve çıtayı yükseltmişti. Apple'ın da artık 3.7 inç ekrana sahip iPhone 4G'yi açıklamasını bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.