Best Buy Ankara Mağazası Açılmadan "Sanal İzdiham" Başladı
Oyun

Best Buy Ankara Mağazası Açılmadan "Sanal İzdiham" Başladı

Teknoloji alışverişinde dünyanın bir numaralı mağazalar zinciri olan Best Buy, Avrupa’daki ilk mağazasını Türkiye’de açmaya karar vermiş ve 4.000 metrekarelik ilk mağazasını İzmir’de açmıştı. Best Buy, kısa süre içinde Türkiye’de yayılmaya ve ikinci mağazasını Ankara’da açmaya karar verdi. Bu konudaki girişimlerini tamamlayan Best Buy’ın yeni mağazası, 20 Nisan 2010 Salı günü Mesa Plaza AVM’de açılıyor.

Ülkemizdeki teknoloji mağazalarının açılışında izdiham yaşanması adetten olduğu için Best Buy da bu konsepte uygun bir oyun hazırlamış. Facebook üzerinden oynanan “Sanal İzdiham” yarışması 7 Nisan’da başladı ve 25 Nisan’a kadar devam edecek. Oyundaki amaç, sıranın en arkasındaki kahramanımızı, dev bir sapan yardımıyla sıranın önlerine fırlatıp yolda karşısına çıkan engelleri de geçerek izdihamı atlamasını sağlamak. Her gün 10 kez fırlatma hakkı veriliyor ve en yüksek 3 puanınız toplanarak günlük toplam puanınız elde ediliyor. En yüksek puanı elde edenler cep telefonu, LCD TV, dizüstü bilgisayar, dijital fotoğraf makinesi, MP3 çalar, oyun konsolu gibi her gün değişen hediyeleri kazanma şansına sahip oluyor. Hemen belirtelim, yarışmaya katılmak için Ankara’da bulunma şartı yok.

Facebook’ta Best Buy Türkiye sayfasının hayranı olursanız, günlük fırlatma hakkınız 15’e çıkıyor ve davet ettiğiniz her arkadaşınız için de 1 fırlatma hakkı kazanıyorsunuz. Kuşkusuz ki bu yöntemle Best Buy’ın Facebook kullanıcıları arasında daha fazla tanınması sağlanacak.

Öte yandan, ülkemize giriş yapan yabancı teknoloji marketlerinden (her ne kadar sitesi pek başarılı olmasa da Darty hariç) şimdilik hiçbirinin online alışveriş imkanı sunmadığını görüyoruz. Yerli mağazalarsa bu konuda epey yol almış durumdalar. Daima hizmet kalitelerini ve mağaza deneyimlerini ön plana çıkaran uluslararası mağazaların internette neler başarabileceğini de merak etmiyor değiliz.

Yorumlar (13)
 1. Kemal Mertli Kemal Mertli

  "ülkemize giriş yapan yabancı teknoloji marketlerinden şimdilik hiçbirinin online alışveriş imkanı sunmadığını görüyoruz." demişsiniz.

  Fakat darty türkiyenin web sitesinde (siteleri her ne kadar çok kötü olsa da) online satış var.

  1. Selim Şumlu Selim Şumlu

   Haklısınız Kemal Bey, yazıyı yazarken Darty aklımızdan çıkmış. Yazıda gereken güncellemeyi yaptım.

 2. Sosyal medyanın pazarlama sektöründe kullanımına doğru bir örnek.

 3. Cumhur Onat Cumhur Onat

  Ruffles'ın yeni sona eren kampanyası En Fırlama ile inanılmaz benzerlik gösteriyor oyun.

  Enteresan.

  http://www.ruffles.com.tr/enfirlama/

 4. Koç Blog Koç Blog

  Adamlar resmen açılmadan önce kavgaya zemin hazırlamışlar.

 5. Fırat Fırat

  Ya izdiham falan derken cidden sanal izdiham olmuş şuanda uygulamaya yoğunluk sebebiyle erişemiyorum şimdiden amacına ulaşmış gibi gözüküyo:D

 6. Sesebian Sesebian

  Nokia 5800 ve Wacom marka grafik tableti çok uygun fiyata İzmir Bestbuy!dan aldım, Ankara'lılar şanslı (:

 7. İbrahim Yeşilay İbrahim Yeşilay

  Merhaba arkadaşlar. Best Buy kesinlikle açılışlarda izdiham olsun istemiyor. Bu en son istediği şeydir Best Buy 'ın. Best Buy 'ın istediği müşterileri ile tamamen tam anlamıyla ilgilenebilmek ve müşterinin gerçekten neye ihtiyacı oduğunu belirleyip ona göre satış yapabilmektir. MAVİ TİŞÖRT lüler de zaten onun için varlar. İzdihamlarda olduğu gibi önüne gelen ürünü kapıpta 10 gün sonra iade olsun değilde müşteri ne istediğini bilsin ve ne alacağınıda bilsin ve memnun olsun anlayışıyla yürüyoruz... Ayrıca oyunun açılama kısmında İzdiham istenmediği de belirtilmiş..

 8. Raca Grup Raca Grup

  Dikkat çekmek önemlidir ama bu yöntemler yanlış bir çok kişiyi başlamadan soğuttular...

 9. Dmoz_Zede Dmoz_Zede

  kapitalizm üzerine kurulu bu sistemde her geçen gün insanlıktan uzaklaşıyoruz. varsa yoksa tüketim.

 10. Cemal Altıntaş Cemal Altıntaş

  Güzel Reklam Yapmışlar Gercekten Bu devirde En Dandik firma İyi bi reklam yaparsa ürünlerini satabiliyor

 11. Facebook'un popülerliğini kullanarak çekici bir oyun statejisi doğru bir yöntem bence.

 12. Serhat Serhat

  best buy sanal izdiham saçmalığını izleyin, oyunda bu kadar problem varken nasıl pr yapmaya çalışılır anlamış değilim http://video.yahoo.com/watch/7356595/19232607