Best Buy Ankara Mağazası Açılmadan "Sanal İzdiham" Başladı

Best Buy Ankara Mağazası Açılmadan

Teknoloji alışverişinde dünyanın bir numaralı mağazalar zinciri olan Best Buy, Avrupa’daki ilk mağazasını Türkiye’de açmaya karar vermiş ve 4.000 metrekarelik ilk mağazasını İzmir’de açmıştı. Best Buy, kısa süre içinde Türkiye’de yayılmaya ve ikinci mağazasını Ankara’da açmaya karar verdi. Bu konudaki girişimlerini tamamlayan Best Buy’ın yeni mağazası, 20 Nisan 2010 Salı günü Mesa Plaza AVM’de açılıyor.

Ülkemizdeki teknoloji mağazalarının açılışında izdiham yaşanması adetten olduğu için Best Buy da bu konsepte uygun bir oyun hazırlamış. Facebook üzerinden oynanan “Sanal İzdiham” yarışması 7 Nisan’da başladı ve 25 Nisan’a kadar devam edecek. Oyundaki amaç, sıranın en arkasındaki kahramanımızı, dev bir sapan yardımıyla sıranın önlerine fırlatıp yolda karşısına çıkan engelleri de geçerek izdihamı atlamasını sağlamak. Her gün 10 kez fırlatma hakkı veriliyor ve en yüksek 3 puanınız toplanarak günlük toplam puanınız elde ediliyor. En yüksek puanı elde edenler cep telefonu, LCD TV, dizüstü bilgisayar, dijital fotoğraf makinesi, MP3 çalar, oyun konsolu gibi her gün değişen hediyeleri kazanma şansına sahip oluyor. Hemen belirtelim, yarışmaya katılmak için Ankara’da bulunma şartı yok.

Facebook’ta Best Buy Türkiye sayfasının hayranı olursanız, günlük fırlatma hakkınız 15’e çıkıyor ve davet ettiğiniz her arkadaşınız için de 1 fırlatma hakkı kazanıyorsunuz. Kuşkusuz ki bu yöntemle Best Buy’ın Facebook kullanıcıları arasında daha fazla tanınması sağlanacak.

Öte yandan, ülkemize giriş yapan yabancı teknoloji marketlerinden (her ne kadar sitesi pek başarılı olmasa da Darty hariç) şimdilik hiçbirinin online alışveriş imkanı sunmadığını görüyoruz. Yerli mağazalarsa bu konuda epey yol almış durumdalar. Daima hizmet kalitelerini ve mağaza deneyimlerini ön plana çıkaran uluslararası mağazaların internette neler başarabileceğini de merak etmiyor değiliz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.