Mobil Operatörler Uygulama Geliştiricileri Arıyor

Mobil Operatörler Uygulama Geliştiricileri Arıyor

Mobil dünyayı zenginleştiren uygulamalar, cihaz üreticileri ve uygulama geliştiriciler kadar mobil operatörleri de heveslendiriyor. Bir yandan kendi mobil uygulamalarını geliştiren Vodafone ve Turkcell diğer yandan mobil uygulama dünyasına daha fazla ilgi çekmek için birer yarışma düzenliyor.

Vodafone'un düzenlediği yarışmada Opera Mini ile entegre olacak ek uygulamalar aranıyor. Opera Mini arayüzlü Webşın’ın 5.0 sürümünü zenginleştirmek amacıyla düzenlenen yarışmada kazanan uygulamalar Opera Mini’nin resmi web sitesinde de paylaşılacak.

Beta versiyonu henüz Android Market'e giren Opera Mini 5.0 için tasarlanacak widgetlar oyun, bilgi, eğlence, müzik, e-kitap, sosyal topluluklar, spor ve mashups (hibrid web uygulaması) gibi çeşitli kategorilerde sunulabiliyor. Yarışmaya son katılım tarihi 9 Nisan'a uzatılmış. Detaylı bilgilere www.simdiseninsiran.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Turkcell de mobil uygulama sayısını artırmak ve ekosistemi zenginleştirmek amacıyla “Uygulamalar Yarışıyor” mobil uygulama yarışmasını düzenliyor. Finansal işlemler, mobil sağlık, uzaktan eğitim, lokasyon tabanlı uygulamalar ve sosyal paylaşım gibi alanlarda kategorilendirilecek uygulamalar, Android, BlackBerry, iPhone, Java, Symbian ve Windows Mobile platformlarında geliştirilebilecek. 7 Mayıs'ta son başvuruların alınacağı yarışma hakkında www.uygulamalaryarisiyor.com adresinden detaylı bilgiler edinilebilir.

Web 3.0 - İnternetin Geleceği toplantımızda Turkcell İnternet ve Komünite Bölüm Yöneticisi Okan Alper, cihaz bağımlı mobil uygulamaların gelecekte çok ön planda olmayacağını, Microsoft Pazarlama Grup Müdürü Mehmet Nuri Çankaya ise mobil uygulamaların hayatımızda kalmaya devam edeceğini paylaşmıştı. Bakalım bu alanda uygulama geliştiricilerin ilgisi ve gelecek eğilimler ne yönde gelişecek?...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.