Opera Mini 5 Beta Andorid İçin Hazır

Opera'nın daha küçük hafızalı telefonlarda ve düşük bağlantı hızlarında kullanıma yönelik sunduğu mobil tarayıcısı Opera Mini'nin 5. versiyonu beta olarak Android markete girdi.

Opera Mini 5 beta, diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi gönderilen veriyi %90 oranında sıkıştırıyor. Ocak ayında Opera Mini 4.2 sürümünü Android için yayınlayan Opera, 5 beta'ya yeni özellikler de eklemiş.

Opera Mobil 10 beta'nin sahip olduğu hızlı arama ve tab seçeneklerine kavuşan Opera Mini 5 beta, böylece daha kolay bir kullanım sunuyor. Giriş sayfasında  konumlandıracağınız  yerimleri ve parola hatırlayıcı ile web sitelerine hızlı erişim sağlamak mümkün oluyor.

Eylül ayında sunulan Opera Mini 5 versiyonu şu anda Blackberry, Windows Mobile 5-6 ve java tabanlı telefonlarda kullanılıyor.  Uygulamanın  bu hali dokunmatik telefonlara daha uygun ancak alınan bilgiye göre uygulama çoklu dokunuşu (multi touch) desteklemiyor. Son versiyonunun ise henüz sunuma hazır olmadığı belirtiliyor. Dünya Mobil Kongresinde iPhone için de bir sunum yapan mobil tarayıcı, Android marketten veya m.opera.com/next üzerinden indirilebiliyor.

Symbian kullanıcıları Opera mobil tarayıcısına Türkçe olarak da hizmet veren Ovi Store'dan göz atabilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.