Nokia Almanya'da İlk Çıkışı C5 ile Yaptı

Nokia yeni nesil sınıflandırmasıyla modellerini belirgin bir çizgiye oturtmak istediğini açıklamasındaan sonra C serisinde ilk modelini Hannover Cebit'te duyurdu. Eylül ayında piyasaya çıkan x3 ve x6'nın paralelinde konumlandırılan C5 nümerik klavyesi ile bar tipi bir modele sahip.

C5'in sahip olduğu 3. nesil S60 işletim sistemi mesajlaşma ve sosyal alanlarda daha etkin bir kullanım vaad ediyor. Yeni C5, 2.2inç ekran, 3.2-megapiksel kamera ve 16GB'a kadar yükseltilebilir hafızası ve €135(284TL-vergisiz) fiyatı dikkate alındığında uygun bir giriş modeli olarak kabul edilebilir.

Nokia'nın ücretsiz sunmaya başladığı navigasyon hizmeti ile Ovi Maps 3.0'ı taşıyan C5'te Facebook, MySpace gibi sosyal ağlar ile e-posta ve çeşitli IM desteği de kullanıma hazır sunuluyor. FM radyo, 3.5mm kulaklık çıkışı ve streo IHF ses çıkışı da müzik alanında C5'in sahip olduğu özellikler.

12 saate varan konuşma süresi ile iyi bir pil ömrü sunan C5'in 26 günlük bekleme süresi oldukça etkileyici. C5'in HSDPA bağlantı desteği sunması da gayet uygun olmuş. Cihaz 2010'un ikinci çeyreğinde Avrupa, Asya, SEAP, Çin ve MEA bölgelerinde satışa sunulacak.

Nokia, yenilenmeye başladığı son dönemde müzik alanında da bazı atılımlar yapıyor. Daha önce Rusya'da yayına alınan Ovi Music marketinin şimdilerde Hindistan pazarında açılması söz konusu. DRM'siz bir altyapıda çalışan Ovi Music, Nokia kullanıcılarına özel bir dünya sunarak yeni nesil cihazlarında mutimedya tatminini yaratmaya çalışıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.