Retweet.com Açık Artırmada

Retweet.com, Tweetmeme gibi daha Twitter'da retweet özelliği yokken başlayan bir projeydi. Tweetmeme ile aralarında büyük bir fark olmasa da pazara sonradan girmesine rağmen bir kitle yakalamıştı. Twitter'ın tekrar tweetleme özelliğine kavuşmasının ardından en önemli özelliğini kaybeden site açık artırmayla satışa çıkartılmış.

Flippa üzerinden gerçekleştirilen açık artırma 20 bin dolardan başlamış ve şu anda 55 bin dolara ulaşmış durumda. 18 gün sonra tamamlanacak olan açık artırmanın sonucunda sitenin ne kadar edeceğini merakla bekliyoruz. Tahminlerinizi yorumlarda bekliyoruz.

Site sahiplerinin ilan detaylarında açıkladıklarına göre aylık 12 milyonun üzerinde tekil ziyaretçiye (sitelere yerleştirilen retweet düğmelerinin görüntülenmesi dahil) ulaşan site 26 milyon sayfa gösterimi yapıyor. Compete.com'un istatistiklerine göre site iki aydır 600 bin tekil ziyaretçi seviyesine ulaşmış. Rakibi olan Tweetmeme ise aylık 1.2 milyon tekil kullanıcıya ulaşıyor.

Mesiab Labs tarafından hayata geçirilen proje için satın alınma planları yapılırken, servis 6 ay sonunda açık artırmayla satılıyor. Açık artırma detaylarında ReTweet.com'un yazılımcılardan oluşan bir takım tarafından geliştirilen bir proje olması sebebiyle herhangi bir gelirinin olmadığı dile getirilmiş. Hatta biz yazılımcıyız, satıcı değil gibi de bir özel cümle sarfedilmiş. Sanırım bu durum proje ekiplerinde, farklı becerilere sahip kişilerin olması gerektiği konusunda bir örnek olarak kabul edilebilir.

Sonuç olarak, Retweet ilk çıktığı günden beri Tweetmeme klonu gibi görülse de başarılı bir proje olarak kabul edilebilir. Açık artırma sürecinin ardından site yeni sahibiyle belki de kendini yenileyerek farklı bir yol izleyebilir.

Sizce 20 gün sonunda açık artırma ne kadardan kapanacaktır? Tahminleri alalalım :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.