HTC'den 2 Süper Android: Bravo ve Supersonic

HTC'den 2 Süper Android: Bravo ve Supersonic

Google'ın Nexus One için beraber çalıştığı HTC'nin yeni süper telefonu hakkında söylentiler çıkmaya başladı. Daha önce HTC Android'li Tattoo, Magic ve Hero ile oldukça başarılı olmuştu.

Magic ve Hero'da kullandığı Sense arayüzü ile oldukça başarılı bir şekilde Android'i yorumlayan HTC'nin yeni modelinin Nexus One (3,7inç), Motorola Droid (3,7inç), Sony Ericsson Xperia X10 (4inç) gibi büyük bir ekrana (Hero 3,2inç idi) ve daha güçlü bir işlemciye sahip olması bekleniyor.

HTC Bravo adıyla anılan yeni ürünün 3.7 inç WVGA Amoled çoklu dokunmatik ekran, 1GHz Qualcomm Snapdragon işlemci, Wi-Fi, GPS, HSDPA ve 5 megapiksel kamera ile gelmesi bekleniyor. Bazı fotoğrafları da sızdırılmış olan yeni modelin T-Mobile ile anlaşmalı satılacağı da gelen bilgiler arasında.Yine Sense arayüzü ile geleceği düşünülen cihazın Android versiyonu ise elbetteki 2.1 olacak.

HTC'nin 2010 için düşündüğü bir diğer modeli olarak anılan Supersonic ise  4G'li Wi-Max destekleyen bir model olarak bekleniyor. HTC Supersonic için beklenen ekran ise 4,3inç boyutunda. 5 megapiksel kamera, 3,5mm kulaklık, 512 MB ROM ve 16 GB microSD kart hafızası da cihazın bilinen beklenen özelliklerinden.

Şimdi 15-18 Şubat arasında yapılacak Mobile World Congress'de HTC'nin yeni süper telefonlarının lansmanı bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.