HangiFirma.Net: Hangi Otobüs Firmasını Seçmeli?
Araçlar

HangiFirma.Net: Hangi Otobüs Firmasını Seçmeli?

Şehirlerarası seyahat gerçekleştirecek kişiler için bir tür rehber niteliği taşıyan HangiFirma.net, otobüs firmalarını seçtiğiniz kalkış ve varış noktalarını baz alarak listeliyor.

Servisin gitmek istediğiniz şehire hangi firmaların seferi olduğunu öğrenmek, gideceğiniz şehrin hava durumunu almak ve Google Maps ile entegre edilmiş güzargahı görmek için işe yarar özellikler sunduğunu düşünüyorum.

HangiFirma.net'in Türkiye'de yaşayan yabancılar için de global.hangifirma.net üzerinden İngilizce yayın yaptığını da belirtmiş olayım. - Konuyla pek ilgili olmayacak ama, Türkiye'de yaşayan yabancıların çok önemli bir pazar oluşturduğunun altını çizerek, girişimcilerin dikkatlerini o tarafa kesinlikle çevirmesi gerektiğine inanıyorum.

Hali hazırda Ankara'da yazılım uzmanı olarak çalışan Onur Değerli bugün Likemind esnasında bana girişimi hakkında bilgiler verdi. Aşağıda kendisinin girişimini anlattığı kısa videoyu seyredebilirsiniz.

https://vimeo.com/video/9067602

Yorumlar (13)
 1. Faruk Yalın Faruk Yalın

  Birde www.rezervasyon.com.tr var. Çok iyi bir alan adına sahipler. Online olarak işlem yapan büyük rezervasyon sitelerini bir noktada buluşturmuşlar.

 2. Kadir Kaya Kadir Kaya

  en iyi site olabilirsiniz çünkü daha hareketvakti.com açılmadı :) :)

 3. Bora Alptuna Bora Alptuna

  Geçen günler ben de tesadüfen www.rezervasyon.com.tr 'ye giriş yaptım. Gerçekten de çok etkileyici bir görünüme sahip. Uzun süredir böyle bir web sitesiyle karşılaşmamıştım. Rezervasyon yaptırmak isteyeceğiniz hemen hemen herşey var sitede. Birçok firma çok güzel banner tasarımlarıyla yer almış. Bu yüzden aradığınızı çok kolay bulabiliyorsunuz. Çok uğraşılmış, yapanların ellerine sağlık!

 4. Umut Yurtseven Umut Yurtseven

  Ben böyle birşey zaten düşünmüştüm desem çok mu klişe olur?

  Ama düşünmek değil birde yapmak gerek (: ellerine sağlık pek güzel bir çalışma olmuş.

  Yakında yığılır firmalar bize olumlu yorum yapın falan diye. Umarım politikanızdan sapmazsınız.

  Başarılar.

 5. Bandwidth Limit Exceeded :) hangisite.net

 6. Ali Aras Ali Aras

  Siteye bw yetersizliğinden ulaşılamıyor, bu haberden sonra olmuştur muhtemelen :)

 7. firmaları eksik çıkartıyor. İstediğim güzargahta sadece 2 firma gösterdi aslında 7 ye yaklaşık var.

 8. Cello Cello

  bildiğim kadarıyla http://www.neredennereye.com sitesi de aynı işlevi daha kapsamlı bir şekilde yapıyor. ayrıca online bilet satışları da var.

 9. Ahmet Başaran Ahmet Başaran

  Bence güzel bir site olmuş, sade ve kullanışlı, sanırım arkadaşlar daha başlangıç aşamasında olduğundan fazla firma yok gibi listelerinde, zamanla mükemmel olacağına eminim yeterki arkadaşlar sabırla devam etsinler yollarına.

 10. Onur Değerli Onur Değerli

  Yorumlar için herkese teşekkür ediyorum.

  Öncelikle belirtmek isterim ki biraz hazırlıksız yakalandık. Yazının yayına alınmasını bu kadar çabuk beklemiyordum. Arda Kutsal'a teşekkür ediyorum.

  Veri konusunda handikaplarımız mevcut. En kısa zaman içerisinde bunları aşacağız. Daha çok ve güncel bilgiler sunacağız.

  Bunların yanında ek modüller de yolda. "Bir kişi otobüs ile seyahat ettiğinde nelere ihtiyaç duyar?" sorusuna cevap arayarak servisi geliştirmeye çalışıyoruz.

  Herkese iyi çalışmalar dilerim

  İyi çalışmalar dilerim.

 11. Emre Ercan Emre Ercan

  çok iyi bir fikir. yararlı bi' site..

 12. Çelebi Çelebi

  Herkezim ihtiyacı olan bir konu olduğu için çok iyi....

  Çalışanlara kolay gelsin.

  1. Tolga Yıldırım Tolga Yıldırım

   Hangi Firma gerçektende önemli bir yatırım.Online bilet ve rezervasyon konularıyla ilgili önemli yatırımlar geliyor sektöre.

   Dikkatimi çektiği kadarıyla bu siteler otobüs biletlerinin yanı sıra uçak ve otel rezervasyonu pastasından da pay almaya çalışıyorlar.

   Bu tür büyük yatırım gerektiren sistemlere alternatif oluşturacak http://www.yolculukbudur.com/ gibi sitelerde bulunuyor.