Amazon CTO'su Türkiye'ye Kindle Geliyor Sanıyor - Yok Öyle Birşey!

Amazon CTO'su Werner Vogels'i DLD'de yakalayan Arda Kutsal, Kindle DX'in kısa bir tanıtımını aldıktan sonra "Kindle DX'i tüm dünyaya gönderiyor musunuz?" sorusuna "Evet, tüm dünyaya gönderiyoruz yanıtını almış".
Amazon CTO'su Türkiye'ye Kindle Geliyor Sanıyor - Yok Öyle Birşey!

Amazon CTO'su Werner Vogels'i DLD'de yakalayan Arda Kutsal, Kindle DX'in kısa bir tanıtımını aldıktan sonra "Kindle DX'i tüm dünyaya gönderiyor musunuz?" sorusuna "Evet, tüm dünyaya gönderiyoruz yanıtını almış". Werner Vogels büyük ihtimalle Amazon'un geçtiğimiz aylarda Kindle DX'i çıkarttığında dağıtım yapılacak 130 ülke arasında Türkiye'nin olduğunu varsayıyordu. Ancak bugün dahi bakıldığında Türkiye'ye ürünün gönderilmediğini görebiliyoruz.

Geçtiğimiz hafta The New York Times'a yaptığı açıklamayla Kindle'ın uygulama pazarının açılacağını duyuran Amazon, Apple'ın tabletine karşı çelimsiz bir hamle yaptı. Tamamen e-book okumak için tasarlanmış bir ürünün çalıştırabileceği uygulamaların çok basit düzeyde kalacağını tahmin etmek hiç zor değil. Yine de Amazon, Kindle Development Kit'ini (KDK), Electronic Arts dahil birkaç firmaya şimdiden açtığını dile getirmiş. Önümüzdeki dönemde KDK tüm uygulama geliştiricilere açıldığında nasıl uygulamaların ortaya çıkacağını göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.