Amazon CTO'su Türkiye'ye Kindle Geliyor Sanıyor - Yok Öyle Birşey!
Teknoloji

Amazon CTO'su Türkiye'ye Kindle Geliyor Sanıyor - Yok Öyle Birşey!

  • Amazon CTO'su Werner Vogels'i DLD'de yakalayan Arda Kutsal, Kindle DX'in kısa bir tanıtımını aldıktan sonra "Kindle DX'i tüm dünyaya gönderiyor musunuz?" sorusuna "Evet, tüm dünyaya gönderiyoruz yanıtını almış".

Amazon CTO'su Werner Vogels'i DLD'de yakalayan Arda Kutsal, Kindle DX'in kısa bir tanıtımını aldıktan sonra "Kindle DX'i tüm dünyaya gönderiyor musunuz?" sorusuna "Evet, tüm dünyaya gönderiyoruz yanıtını almış". Werner Vogels büyük ihtimalle Amazon'un geçtiğimiz aylarda Kindle DX'i çıkarttığında dağıtım yapılacak 130 ülke arasında Türkiye'nin olduğunu varsayıyordu. Ancak bugün dahi bakıldığında Türkiye'ye ürünün gönderilmediğini görebiliyoruz.

Geçtiğimiz hafta The New York Times'a yaptığı açıklamayla Kindle'ın uygulama pazarının açılacağını duyuran Amazon, Apple'ın tabletine karşı çelimsiz bir hamle yaptı. Tamamen e-book okumak için tasarlanmış bir ürünün çalıştırabileceği uygulamaların çok basit düzeyde kalacağını tahmin etmek hiç zor değil. Yine de Amazon, Kindle Development Kit'ini (KDK), Electronic Arts dahil birkaç firmaya şimdiden açtığını dile getirmiş. Önümüzdeki dönemde KDK tüm uygulama geliştiricilere açıldığında nasıl uygulamaların ortaya çıkacağını göreceğiz.

Yorumlar (2)
  1. Engin Engin

    Teknoloji bağımlılığıda başka bişey. gönderilse nolacak gönderilmese nolacak. müşteri sensin arkadaşım para sende göndermezse kendi kaybeder illaki bi alternatif bulunur.

  2. Dederuhi Dederuhi

    "Apple’ın tabletine karşı çelimsiz bir hamle yaptı" yorumu gayet de bilgisizce yapılmış. Kindle ile ipad rakip bile değildir. Kindle tamamen farklı bir şeydir ,farklı bir kitleyi hedeflemektedir. Lütfen e-ink teknolojisini bir araştırın ne demek istediğimi ozaman anlarsınız. http://en.wikipedia.org/wiki/E_Ink