Online Reklam Ağı ReklamStore Değişimini Tamamladı

Online Reklam Ağı ReklamStore Değişimini Tamamladı

RS-logoTürkiye'nin önde gelen online reklam ağlarından ReklamStore bir süre önce Yahoo!'nun sahibi olduğu RightMedia ile yaptığı anlaşma ile başlattığı entegrasyon çalışmalarını tamamladı. 2007 yılında kurulan şirket önceleri kendi yazılımı ile hizmet veriyordu. Gerçekleşen entegrasyon ile teknoloji anlamında önemli bir adım atmış olan ReklamStore, geçtiğimiz günlerde özellikle internet üzerinden satış yapan şirketler için değerli olabilecek ReMarketing çözümünü de duyurdu.

"Yeniden Pazarlama" olarak isimlendirebileceğimiz ReMarketing uygulaması aslında "Davranışsal Hedeflemenin" (Behavioral Targeting) bir çeşidi olarak kabul ediliyor. Reklamın nerede değil, kime gösterildiği esasına dayalı uygulama, web sitenize gelerek satın alma yapmadan ayrılan ziyaretçilerinizin reklam ağı üzerinde tekrar hedeflenip sitenin satış oranlarının artırılmasını hedefliyor.

RS-RM1

Tıklama başına (CPC), gösterim başına (CPM) ve aksiyon başına (CPA) ücretlendirme seçenekleri sunan ReklamStore'un yeni altyapısı ile coğrafi hedefleme imkanı da sisteme dahil edilmiş ve RightMedia'nın reklam paylaşım ağına dahil olunması sebebiyle sahip olunan yayın ağı da genişletilmiş. Şu anda ReklamStore üzerinden verilen reklamları Facebook, eBuddy, Technorati, Bloglines, Grooveshark, deviantArt, ImageShack gibi önemli sitelerde görmeniz mümkündür. Küçük bir dip not olarak şunu da belirteyim; Webrazzi Gündem E-Ticaret toplantısı öncesinde bizim reklamlarımızı yabancı sitelerde görmenizin sebebi de aslında buydu.

Yabancı sitelerde Türk ziyaretçileri hedeflemenin yanı sıra, Türk sitelerde de yabancı ziyaretçileri hedeflemenin ve onlara özel global reklam verenlere ait reklamları göstermenin bu yeni sistemle mümkün olduğunu da paylaşmış olalım.

reklamstore-ana1

Son dönemlerde bir gelişim sürecine giren ReklamStore teknik olarak yaşadığı önemli değişimi web sitesinin tasarımına da yansıtmış. Bugün itibariyle yeni tasarımını devreye alan şirket daha sade bir arayüze geçiş yapmayı tercih etmiş.

Yeri gelmişken, ReklamStore'un kurucuları Şencan Özen ve Ali Özen'i fazlasıyla takdir ettiğimi de söylemek isterim. Kendilerini yakından tanıyan birisi olarak, Özen kardeşlerin ReklamStore'da iyi niyet ve azimle gerçekleştirdikleri çalışmalarını tebrik ediyorum.

Global açılım hedefleri de olan ReklamStore'u önümüzdeki dönemlerde uluslararası bir yatırım ya da satın alma haberinin içinde görürsek şaşırmayalım diyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.