CES 2010: Skiff Reader Çıktı, International Kindle DX Yine Bize Gelmiyor

skiff reader (2)Amazon, Sony ve Barnes&Noble'den gelen e-kitap okuyucuların Türkiye'ye gelmesini beklerken, şu sıralarda düzenlenen (7-10 Ocak) CES(Uluslarası tüketici elektroniği fuarı) 2o1o'da çıkan yeni bir dijital kitap okuyucu oldukça dikkat çekiyor.  Adı: Skiff Reader!

Kindle, Nook ve Sony Readerlar'dan daha büyük olan Skiff Reader 11.5-inch (1600 x  1200) boyutunda dokunmatik bir ekrana sahip. B&N Nook gibi Wi-Fi ve 3G bağlantılarını destekleyen Skiff, dergi ve gazete formatlarına uygun ancak henüz  içerik konusunda paylaşılmış bir servis ya da yayıncısı yok. 1/4 inch(1inch=2.54 cm) kalınlığındaki cihaz e-kitap okuyucular arasında en ince olma özelliğine de sahip. 1 pound(453.6gr) ağırlığındaki Skiff'in pil ömrü bir haftaya kadar uzuyor.

Skiff'in en dikkat çekici yanı ise paslanmaz çelikten imal edilen dayanıklı katlanabilir yapısı. Özel üretilen ekranı LG'nin deneyiminden geçerek bu yapıya uygun tasarlanmış.  Boyutları itibariyle reklam üzerinden gelir yaratabilecek Skiff'in yayıncıların oldukça ilgisini çekeceğini düşünüyorum ve 3 boyutlu olarak Skiff'e bir göz atmanızı öneririm.

CES 2010'da Amazon yaptığı açıklamayla Kindle'ın son modeli Kindle DX'i global pazara açtığını duyurdu. Artık Kindle DX, uluslararası olarak kablosuz bağlantıdan yararlanabilecek. Amazon daha önce Kindle'a ABD dışından da kitap indirilebileceğini duyurmuştu. Amazon'un en çok arzu edilen ve satılan ürünü olan Kindle'da bu hizmet için ek ücret alan Amazon, Kindle DX için henüz böyle bir açıklama yapmış değil. Global Wireless üzerinden hizmet verecek Kindle DX'ler için $489'dan ön talep alınıyor. Uluslararası dolaşıma açık Kindle DX'ler 19 Ocak'tan itibaren 100'den fazla ülkeye gönderilmeye başlanacak ancak Türkiye yine listede yok! Şu anda Kindle DX için açık olan 100'den fazla ülke de dergi ve gazete aboneliği veya tekil satışın mümkün olduğunu da üzülerek belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.