Çocuklu Aileler İçin Sosyal Ağ ve Mikro Blog Platformu: Nurturia

Çocuklu Aileler İçin Sosyal Ağ ve Mikro Blog Platformu: Nurturia

nurturia_baloons_logoGeçtiğimiz senelere baktığımdazaman içinde Türkiye'deki web girişimlerindeki değişim ve gelişimi de rahatlıkla görebiliyorum. Yavaş yavaş kendi alanında fark yaratmaya çalışan, özel konulara odaklanan ve inovatif modeller kurgulayan girişimlerden haberdar olmaya başladık ki, bu aslında sektörün yönünü bulduğunun kanıtı olarak da kabul edilebilir.

Çizdiğim bu "yarı-pembe" tablodan sonra şimdi yeni haberdar olduğumuz Nurturia isimli girişimden bahsetmek istiyorum. Çocuklu aileler için bir sosyal ağ ve mikro blog platformu sunan servis, e-posta üzerinden ilk bilgilendirme mesajını aldığımızda bize çok fazla birşey ifade etmemişti. Ancak denemek amacıyla giriş yaptığımızda sade arayüzleri ve günümüz sosyal paylaşım kültürünü doğru kullanışı ile oldukça hoşumuza gitti.

Tamamen anne ve babalar arasındaki bilgi ve içerik paylaşımına odaklana Nurturia, Twitter tarzındaki mikro blog yapısında "Ne Yapıyorsun?" sorusunu sormasının yanında, bilgi paylaşımı için soru-cevap, içerik paylaşımı için fotoğraf albümleri, ve ortak ilgi alanları için grup  özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

nurturia-ana1

Kullanıcılarının arkadaşlarını davet edebildikleri ve Nurturia içinde bağlantı kurabildikleri servisi inceleyecek olursanız sağladığı basit kullanım ve sade arayüz ile sosyal ağ kavramına yaptığı yeni nesil dokunuşu hissedebilirsiniz.

Nurturia'nın odaklandığı kitle açısından eğer yayılımını sağlayabilirse içeriğini güçlendirerek popülaritesini artıracak potansiyele sahip olduğunu söyleyebilirim. Facebook'un rekabet radarına giriyor olsa da, söz konusu çocuklu aileler olunca internet üzerinde popülaritenin, konuyla ilgili içerikle doğru orantılı gelişim göstereceğini biliyoruz.

Alıştığımız işler dışında karşımıza çıkan ve özel alanlara odaklı bu tür girişimleri gerçekten beğeniyoruz. Bugüne kadar hiç araştırmasını yapmadık, yani oranınızı bilmiyoruz ama çocuk sahibi Webrazzi okuyucularındansanız, henüz gelişme aşamasında olan Nurturia ilginizi çekebilir. Ayrıca elbette web girişimcileri için de uygulama anlamında örnek teşkil edebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.