Genel

Twitter Hacklendi!

Twitter_pirate_256

Dünyanın yükselen yıldızı ve ülkemizde de son dönemlerin popüler mikro blog uygulaması konumuna gelen Twitter bugün sabah İranlı bir grup tarafından hacklendi.

Uzun bir süre erişemediğim (GÜNCELLEME: Saat 09:13 civarında Twitter tekrar ulaşılabilir duruma geldi) Twitter ile ilgili "Neler Oluyor?" diye aranmaya başladığımda farkettiğim bu durum hakkında TechCrunch bir de ekran görüntüsü yakalamış.

TwitterHack

Ekran görüntüsünde yazan metin şöyle:

Iranian Cyber Army

This site has been hacked by Iranian Cyber Army

iranian.cyb[email protected]

U.S.A. Think They Controlling And Managing Internet By Their Access, But They Don't, We Control And Manage Internet By Our Power, So Do Not Try To Stimulation Iranian Peoples To .............

NOW WHICH COUNTRY IS EMBARGO LIST? IRAN?USA?

WE PUSH THEM IN EMBARGO LIST ;)

Take Care.

Şu anda bu ekran görüntüsü sitede yer almıyor ve sadece siteye erişimde yüklenememe durumu ile karşılaşılıyor. Konuyla ilgili bilgi de almak mümkün değil çünkü Twitter'ın durum blogu da çalışmıyor.

API ile erişim sağlayan hiçbir Twitter uygulaması da şu an için Twitter'dan bilgi alamıyor ve dolayısıyla da çalışmıyor.

Twitter'ın blogunun Tumblr üzerinde çalıştığını göz önüne alırsak, hem sitenin, hem de API'lerin çalışmaması durumunda aklımıza DNS'lerin hacklenmiş olabileceği fikri geliyor.

Henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı, eğer önemli bir haber gelirse paylaşıyor olacağız.

Yorumlar (8)
 1. Gece gelen 20 tane twitter following uyarısını görünce bir gariplik olduğunu anlamıştım.

  Çok önemli olmadığını bilsem de bu gibi sistem sızıntılarının (eğer gerçekten bir haclenme vakası varsa!) kullanıcı özlük hakları açısından nasıl bir tehlikesi vardır? Görürnen o ki bu olaylar twitter ve facebook gibi popüler sosyal ağların başına sıkca gelebiliyor.

  Bu arada gerçekten kim hacklemiş bilinmez ama Amerikan vari Iran ekran görüntüsü komik olmuş:)

  Ayrıca geceden beri beni follow edenlerin isimlerinin arapça olması gerekmez miydi? 'Hilda Gibson, Bernice Gomez, Bruce Viera etc..' follower listemdeki birkaç örnek yeni isim...

 2. Onur Değerli Onur Değerli

  twitter ın açıklaması: "Twitter's DNS records were temporarily compromised but have now been fixed. We will update with more information soon"

 3. Sabah sabah da benim gariban blog banlandı. Ama gerçekten twitter'ı banlamak hiçte kolay olmasa gerek

 4. Misafir Misafir

  Site Adminine sesleniyorum.

  Haberin içeriğinde hata vardır.

  Bu hackleme olayı sabahleyin meydana gelmedi. Bu olay dün akşam oldu. Ancak haberinizde bu sabah meydana geldiğini ve 09:13 saatini veriyorsunuz, bu yanlıştır. Araştırma yaparsanız, bunun yanlış olduğunu görebilirsiniz.

  Saygılar.

  1. Misafire sesleniyorum. :)

   Yanılıyorsunuz, haberin içeriğinde hata yoktur!

   Twitter'ın hacklenmesi bugün Türkiye saatiyle sabah 8:00 - 08:15 arasında gerçekleşmiştir. Webrazzi'de de haber o saatler arasında yazılmıştır. Twitter'ın tekrar hayata dönmesi de 09:13 civarında olduğu için bu da o şekilde yazıya eklenmiştir.

   Biz haberlerimizi araştırma yaparak yazıyoruz, siz de araştırma yaparsanız, Webrazzi'nin bu haberde herhangi bir yanlış yapmadığını görebilirsiniz.

   1. Misafir Misafir

    Eğer siz belirttiğiniz saatlerde olduğunu söylüyorsanız size inanır, şüphe etmem. Ok.

    Yanlış anlaşılmanın sebebi haberin kaynağı olan ingilizce blog sitesinin saat farkını işin içine dahil etmediğimden kaynaklanıyor.

    Ayrıca; yorumumun kaynaklarını size aktarmak isterim.( Dün gece meydana geldiği yönündeki mesajım. )

    Kaynak:

    - 1 - The Washington Post

    Link: http://tinyurl.com/yallajw

    - 2 - Chip - Online

    Link: http://tinyurl.com/yj35yab

   2. Mehmet Soylu Mehmet Soylu

    bir NTV-Taraf vakası daha vukuu bulmuş, hey gidi GMT hey..