Hocam.com'a Emre Kurttepeli Ortak Oldu!
Yatırım

Hocam.com'a Emre Kurttepeli Ortak Oldu!

Cumhur Onat tarafından kurulan sosyal ağ Hocam.com aldığımız duyuma göre önemli isimlerle ciddi bir ortaklığa gitti.

MyNet'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli de Hocam.com'a yatırım gerçekleştirip ortak olan isimlerden biri.

80.000 TL sermaye ile kurulan Hocam.com'un yeni şirketi Hocam İnteraktif Hizmetler A.Ş.'de ortaklar arasında Emre Kurttepeli dışında tanınan başka isimler de bulunuyor. Beyaz İnteraktif Hizmetler A.Ş. ile ortak olunan Hocam'da, bu şirkette hissesi olan diğer isimler şöyle: SporX.com ortakları Hakan Çarmıklı ve İlkan Gökyılmaz, Doğan Online eski CEO'su Orhan Göksal ve Uğur Başak.

Güncelleme: Konuyla ilgili İlkan Gökyılmaz'dan bir düzeltme geldi. SporX.com ortakları Hasan Çarmıklı ve İlkan Gökyılmaz ile Doğan Online eski CEO'su Orhan Göksal ve Uğur Başak'ın Beyaz İnteraktif Hizmetler A.Ş. ortaklığından birkaç hafta önce ayrıldıkları ve şu anda Hocam.com girişiminde herhangi bir katılımlarının bulunmadığını bildirdi. Emre Kurttepeli'nin MyNet'ten bağımsız olarak girdiği bu ortaklıkta, şirketinin Yonja.com ortaklığının göz önüne alınması gerekiyor. Resmi kayıtlara göre tamamen bağımsız iki yatırım olmasına rağmen, ileride Hocam.com ve Yonja arasında bir sinerji oluşur mu göreceğiz.

Önemli isimlerle kurulan bu ortaklık şüphesiz Hocam.com için yeni bir kulvar yaratacak ve gelecek için fırsatları beraberinde getirecektir. Facebook rüzgarının dinmeden şiddetini artırarak sürdüğü sosyal ağlar pazarında, Twitter'ın da güçlenmesi ile birlikte Hocam.com'un nasıl bir noktaya geleceğini takip ediyor olacağız.

Kurulan şirketin sermayesi dışında Cumhur Onat'ın bu satışı nasıl bir değerleme ile gerçekleştirdiğini şu an için bilemiyoruz ancak konuyla ilgili detaylara ulaşmamız durumunda elbette paylaşıyor olacağız.

Yorumlar (8)
 1. Cemil Günel Cemil Günel

  Yazıda belirtildiği gibi ortalıkta facebook gibi bir dev var iken işleri çok zor olacak. Facebook popüler olmadan önce popüler olan Akampüs eskisi gibi değil. Akampüs ; kampüs temsilcileri yöntemini denedi bir yere kadar başarılı oldu fakat sonra facebook gibi herşeyi veren bir sosyal ağ gelince köşesine çekilmek zorunda kaldı.

  Bir yorumda Hocam.com'un açılışında yazan en çok ziyaret edilen üniversite sosyal ağı yazısına ; dedikleri doğru alexada benim bildiğim üniversite üzerine kurulu olan sosyal ağların önünde (akampüs ,studensn , üniaktivite , turkstudent gibi). Ama facebook'u üniversite sosyal ağı olarak niye görmüyorlar sonuçta kuruluş hikayesi ortada üniversite ağı olarak kuruluyor. Şu cevap verilirse de saygı duyarım "facebook Abd menşeili bir oluşum".

  Açılışta yazdıkları yazıyı şöyle yazmış olsalar rakipsiz olacaklardı bence "Türkiye'nin en çok ziyaret edilen Türk icadı Türk sosyal üniversite ağı"

  Şimdi birileri daha iyisini biliyorsan sen yap gibi yorumlar yazmasın. Bunlar ufak eleştiriler kimseye yol gösterme çabamda yok elbet bir bildikleri vardır. Yıllardır işin içinde olan insanlar.

  Bir facebook hikayesi yaratmak istediler kuruluşlarında ki paralellik için söylüyorum. Sanırım halen istedikleri sonucu alamadılar eğer yonja ile ilişkilendirirseler bu filmin sonu biraz zor olur. Yonja ve odtü merkezli kurulup büyüyen bir sosyal ağ. Sanki biraz kavram karmaşası var.

  Saygılar.

 2. gerçekten bi türk sitesi için cok güzel bir proje.

 3. @Cemil Günel

  Facebook bu kategoriye girmesini doğru bulmuyorum. Her ne kadar açılış serüveni üniversite öğrencileriyle süregelmiş olsa da, zamanla yapılan değişiklikleri hepimiz biliyoruz. Hali hazırda üniversitelerin facebook'tan çok daha spesifik ortamlara kaymasının geçerli bir sebepleri var. Açık profiller, daha kolay ulaşılabilirlik, facebookta konsept olarak yer almayan ama öğrencilerin tercih ettiği diğer özellikler. Bunlar göz önüne alındığında işlerinin zor olduğunu düşünmüyorum.

  Artık herkesin facebook'ta hesabı var. Ve facebook genişlerken aslında bu gibi özel ortamların doğmasına da neden olmaktadır.

  Hocam.com'a gelirsek, bence birçok üniversitelinin ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde bir site. Git gide yükselen değer olması tesadüf değil, çalışmanın ve özverinin eseri.

  Tebrikler Cumhur.

 4. pr'ı güçlü bir proje olsa da bir ürün kendi değerinden fazlası etmez, benim para yatırmayacağım bir proje

 5. C. Tuğrul C. Tuğrul

  Hocam.com için büyük bir atılım olmuş, yatırım açısından da çok ileri görüşlü bir yatırım.

  Hocam.com uzun süredir takip ettiğim bir site. Kurulduğu günden beri çok başarılı çalışmalara imza attılar. Devamlı olarak kendilerini geliştirip, en iyiyi hedeflediler. Bu hedeflerine de her geçen gün daha çok yaklaşıyorlar.

  Bunda üyelerin sadece üniversite öğrencilerinden olması da çok önemli bir etken. Üniversitelinin isteklerini gözönüne alması, sitedeki birçok özelliğin öğrencilerin hayatını kolaylaştırması da gençliğin dinamizmini yakalamaları açısından çok önemli.

  Hocam.com bu özellikleriyle gelecek vaad eden bir site. Türk İnterneti açısından ortaklığın hayırlı olmasını dilerim.

 6. Cemil Günel Cemil Günel

  Yorumları okuduktan sonra özellikle Serkan arkadaşın yorumunu okuduktan sonra peşin hükümlü olmamak için siteye üye olmaya karar verdim. Standart üyelik işlemlerini tamamlayıp ikinci adıma geçtim. Tc kimlik no isteyen bir site ile karşılaştım. Sonra gerçekten bu sitenin diğer sitelerden farklı olduğunu gördüm. Facebook ve benzerleri tc kimlik numarasını istemeden birçok şey sunuyor dedim. Belli ki site bana hayatın anlamını verecek , bu kadar şey istedikten sonra buna hazır olmadığımı farkedip siteye üye olmaktan vazgeçtim.

  Eğer bir kuruluş müşterisine güvenmezse ben o kuruluşa niye güveneyim? Öğrenci olduğumu öğrenmek istiyormuş "ben öğrenciyim şu üniversiteye gidiyorum" demek onları kesmiyorsa benim gibi kullanıcıyla işleri yok demektir. (aaa evet gerçekten fake profil oluşturacakları ayıklıyor bu sistem ne kadar yaratıcı(!) bir çözüm ben oluşturamadım)

  Sabıka kaydı bile yakında beyana dayalı olacakken Tc kimlik no istemek rahatsız edici. Yolları açık olsun. İnşallah başarılı olurlar. Kimse alınmasın lütfen esprili bişeyler yazmak istedim.

  Saygılarımı sunuyorum.

 7. Sürekli Izleyici Sürekli Izleyici

  Tebrikler Cumhur. Azmini tebrik ediyorum. Umarım önümüzde 5 yıldada formundan birşey kaybetmez 35 kişiyle daha hocam.com sitesi için ortaklık yapar bozarsın. Bu site nedense bana genç yetenek semihi hatırlatıyor. Yıllardır var yıllardır gelecek vadiyor yıllardır atılım yapıyor ama bir yere varamıyor. Semih gibi son dakikaların sitesi olarak kulübede eskiyecek anlaşılan. Yinede Ozan Önen'li günlerine kıyaslanırsa çok yol katetmiş Ozan Önen nere Emre Kurttepeli nere sitede gelişme olmasada ortaklarda birkaç çağ atlanmış

 8. Sene2012 Sene2012

  Aşağıdaki yorumlarla hocam.com'un şimdiki durumu biraz tutarsız olmuş:)