Google'ın Android konusunda ki atağı sürerken App Store'dan gelen bir haber durumun ciddiyetini arttırdı. Habere göre Apple, Android'li yeni Motorola Droid'i çağrıştıran bir uygulamayı App Store'a almayı reddetti.

Yapılan reklam kampanyasıyla Amerika'da büyük merak uyandıran Motorola'nın Android'li yeni telefonu Droid, araştırmalara göre iPhone'un popüleritesini şu sıralarda yıkmakla meşgul.

Google'ın Verizon ile sunduğu yeni silahı için hazırlanan ve ürünün reklamında da görülen kırmızı gözü iPhone ekranlarına taşıyan uygulama Apple tarafından reklam içerikli olduğu gerekçesiyle geri çevrilmiş. Durum basitçe açıklanabilir olsa da, Google ile Apple arasındaki rekabetin iki tarafta da nasıl bir hal aldığını görmek açısından önemli. Zira Google bu konuyu ciddiye almayacak olsa da Google Phone konusunda ki ciddi haberler Gizmodo'ya göre kesinlik kazanmış durumda ve iki dev arasındaki gerçek rekabetin o zaman başlayacağına şüphe yok.

Droid için 2010'un telefonu yorumları yapıladursun Google'ın mobil cihaz sahasına  Android Developer Challenge 2 ile duyurduğu uygulamalarla hızlı bir giriş yapacağını düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.