Webrazzi.TV: Mert Aksoy ile Sahibinden.com Hakkında Konuştuk
E-Ticaret

Webrazzi.TV: Mert Aksoy ile Sahibinden.com Hakkında Konuştuk

Geçtiğimiz günlerde Webrazzi.TV için Sahibinden.com ofisindeydik. Sahibinden.com Yönetim Kurulu Üyesi Mert Aksoy ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Şirket hakkında detaylı istatistiksel bilgilerin yanında, Sahibinden.com ofisinden görüntüler de videomuzda ilginizi çekecektir.

Röportajımızı direkt Webrazzi.TV'den izlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar (12)
 1. Burak Korun Burak Korun

  taktir etmek gerek. sahibinden.com gercekten emlak ve vasıta satısı konusunda çok güzel bir hizmet sunuyor. umarım dünya çapında bir yerlerlere gelir bu bizide mutlu eder.

 2. Gökhan Sel Gökhan Sel

  Çok güzel bir sohbet olmuş ...

 3. Eğitişim Kariyer Enstitüsü Eğitişim Kariyer Enstitüsü

  Sohbet çok verimli olmuş. Bunların yanında başarısız girişimle hakkında da yazı bekliyoruz sizden.

 4. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Sahibinden.com'un 13 milyar dolarlık alışverişe aracı olması ve bunu yaparkende ücretsiz bir servis sunması gerçekten olağanüstü bir şey. Ben öğrenciyim ve bir çok kez bu siteyi kullanarak bir şeyler sattım, gayette memnunum başarılarının devamını diliyorum. Yeni yatırımlarını çok merak ediyorum açıkçası, sonuçta ellerinde büyük bir güç var.

  Güzel bir röportaj olmuş teşekkürler Arda Abi eline sağlık..

 5. Mustafa Mustafa

  Private Shopping sitesi açarlarsa gülerim.

 6. Cem Özkaynak Cem Özkaynak

  Site trafikleriyle ilgili sayılar tutarsız geldi. 11 milyon tekil ziyaretçi ve ziyaretçi başına 30 sayfa = 330 milyon sayfa gösterimine denk gelir. Fakat aylık sayfa gösterimi 1.1 milyar deniyor, yani 3.3 katlık bir rakam.

  1. Murathan Narlı Murathan Narlı

   Pageview, dönem içerisinde (örnekte 1 ay) ziyaretçilerin tüm seanslarında açtığı sayfalar toplanarak bulunur. Dolayısıyla tekil ziyaretçi değil, toplam ziyaretçi sayısı ile yukarıdaki hesabı yapmak gerekir.

   1. Cem Özkaynak Cem Özkaynak

    Neresinden bakarsak bakalım, (ziyaretçi başına sayfa gösterimi) veya (tekil ziyaretçi / toplam ziyaret oranı), sektör ortalamalarının çok üstünde rakamlar. Açık bazı servislerle karşılaştırdığımızda da ölçümlemede bir hata olma ihtimali çok yüksek.

 7. Morfikirler Morfikirler

  İstatistiklerle ilgili statbrain.com da sahibinden.com'un günlük hiti 1.673.199 gözüküyor. Statbrain.com'da aynı zamanda kendi sitemi ölçtüğümde %25 lik bir yanılma payı var.

  O zaman 1.673.199 hitin %25 ini düşersek 1.254.900 günlük tekil hit yapar.

  Aylık olarakda 37.647.000 tekil hit ve kişi başına 30 sayfa çevrimi ise * 30 :

  1.129.410.000 ederki dedikleri 1.1 milyar sayfa çevrimine denk gelir.Bu hitle ilgili hesaplamada yanlışlıklarda yapmış olabilirim.

  Ama durum bunu gösteriyor.

  Benim aklıma takılan ise 140 kişilik personeli olması.Bu maaşları topladığında ortaya ciddi bir rakam çıkıyor mağazalarla ve reklamlarla karşıladıklarına göre ortada ciddi bir mağazalaşma var.

  Çalışma ortamı ise çok sıkışık ve sıkıcı gözüküyor.(İnternet cafe gibi:)) Bence sahibinden com gibi bir şirketin ofisi daha geniş ve rahat bir ortam olmalıydı.

  Dakika 02.38- 02.50 arası çalışanlar neredeyse hiç memnun değilmiş gibi bir hava var bence buna acil önlem alınmalı.

  1. Cem Özkaynak Cem Özkaynak

   Statbrain yüksek trafiğe sahip web siteleri için çoğu zaman doğru sonuç vermiyor. Google Analytics ile karşılaştırdığımızda günlük 800bin ziyaret'i olan bir web sitesinin ziyaret sayısını 1.7 milyon, 450bin ziyaret'i olan bir web sitesini ise 1.5 milyon olarak gösterdiğini söyleyebilirim. Bu nedenle karşılaştırma kriteri olarak kullanmak pek doğru değil.

 8. Can Yılmaz Can Yılmaz

  Açıkçası Sahibinden.com aracılığıyla hiç alışveriş yapmadım fakat; ücretsiz olmasıyla alakalı olsa gerek, inanılmaz bir içerik zenginliği var. Aradığım çoğu şey hakkında bilgi edinebiliyorum.

 9. Parasalfikirler Parasalfikirler

  Sahibinden.com da site içeriği ve işleyişteki samimiyet ziyaretçiye yansıyor diye düşünüyorum başarısının sırrı bence biraz bizden hissettirmesi kendi adıma sürekli alışverişte tercih ettiğim ve çok rahat hisettiğim bir ortam kutlamak gerek tekrar paylaşım içinde Teşekkürler.