Webrazzi Sosyal Medyanın Tam Ortasında!
Genel

Webrazzi Sosyal Medyanın Tam Ortasında!

Bugün Google Trends verilerini incelerken çok ilginç, bir o kadar da sevindirici iki veri ile karşılaştım. Bu veriye göre Türkiye'de Friendfeed'i ziyaret eden kişilerin en çok ziyaret ettikleri bir diğer site Webrazzi'ydi. (Also Visited kısmı)

ff webrazzi

Twitter için ise Webrazzi yine en çok ziyaret edilen siteler arasında 2. durumdaydı. Birinci sitenin alan adından ve Webrazzi'de Arda'nın yazdığı yazıdan dolayı birinci olduğunu tahmin etmek çok da zor değil.

twitter webrazzi

Bu bize şunu gösterdi. Türkiye'de sosyal ağlar ve sosyal medya ile ilgilenen kişilerin en çok okudukları site Webrazzi. Bu tabi ki daha niş ve konu ile ilgili kişilerin tercihleri. Umarız Webrazzi bir gün Türkiye'de üye sayısı 14 milyonu geçen Facebook aratıldığında en çok ziyaret edilen sitelerden biri olacaktır.

Yorumlar (6)
  1. Arda bey,webrazzinin günlük hiti ne kadar? merak ettim de..

  2. Arda Bey'in yoğun çabaları ve diğer yazar arkadaşların emekleriyle, webrazzi hak ettiği yere ulaşıyor. Ne yalan söyleyeyim, ben webrazzi.wpengine.com'la yakın zamanda tanıştım ama, şimdi bağımlısı gibi birşey oldum. Yani sürekli takip etme hissiyatı oluştu ben de :) Böyle bir sitenin oluşmasında katkıda bulunan tüm çalışanlara teşekkürler :))

  3. Evet bende webrazzinin hitini merak ettim. Bir yazınızın konusunu webrazzi istatistikleri olarak ele alırsanız süper olacak.

  4. Bu bilgiler sadece bizimle ilgili değil tüm siteler için çok merak ediliyor. O yüzden daha sonra detaylı bir yazı yazıp paylaşmayı planlıyoruz.

  5. Miglate Miglate

    Bence son derece normal bir sonuç. Bugün friendfeed ve twitter internetle ve weble yakından ilgilenen insanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Facebook gibi genel kullanıcıya yayılmış durumda değiller. Hal böyle olunca bu insanların internet hakkında memleketteki en iyi blogların birini takip etmeleri normal!

  6. Eray Usta Eray Usta

    Ben her yeni yazınıza ff aracılığıyla ulaşıyorum. Yani ordan haberdar oluyorum. Benim gibi birçok insanda rss aboneliği yerine bu yöntemi seçebilirler. Ne diyelim darısı başımıza ve başarılarınızın devamını dilerim.