Blogcu.com Tamamen Yenilendi ve Şu Anda Test Yayınında

Blogcu.com Tamamen Yenilendi ve Şu Anda Test Yayınında

Blogcu.com uzun süredir sahip olduğu yapısını ve arayüzlerini önümüzdeki günlerde tümüyle değiştiriyor olacak. Nokta A.Ş.'nin Nisan 2007'de Beril Teknoloji'den satın aldığı Blogcu.com şu günlerde farklı bir yaklaşımla kurgulanmış yeni versiyonunu test ediyor.

İlk ekran görüntülerinin yanında Nokta'nın şu anda gözlerden uzak tutmaya çalıştığı test alanını da Webrazzi okuyucularıyla paylaşmış olalım.

Bir süredir şifreli olarak korunan Blogcu.com'un test adresinin bugünlerde açılıp arkalarda kendi halinde beta sürecine gireceğini biliyorduk. Birkaç saat önce de Blogcu.net adresinde yer alan yeni versiyonun dışa açıldığını farkettik.

blogcuV2-1

Yeni Blogcu'ya baktığımızda ilk dikkat çeken elbette logosuna kadar değişen tasarım oluyor. Daha sade ve fazlalıklardan arınmış yeni tasarımın yanında içeriğin de eskisine kıyasla daha ön plana çıktığını görebiliyoruz.

Ana sayfasında çeşitli bloglardan en son içeriklerin paylaşıldığı Blogcu'nun "Kanallar" bölümünde ise kategorilere ayrılmış şekilde günümüzün popüler kullanımına uygun bir akış formatı yaratılmış.

blogcuV2-2

Bloglardan çeşitli içeriklerin Facebook ve FriendFeed arası bir yapıda yayınlandığı bu kullanım ile Blogcu artık sadece bloglara özel alt alan adlarından değil kendi içinden de ziyaretçilerine çekici gelebilecek bir bölüm sunmuş olacak.

Tasarımsal değişikliklerin yanında test blogu oluşturarak farkettiğim belki de en önemli düzenlemeler yazılımsal tarafta yapılmış. Blog yaratmaktan, içerik oluşturmaya/eklemeye, bloga yorum yazmaktan, şablon değiştirmeye kadar neredeyse tüm sistem yeni versiyonda gördüğüm kadarıyla yenilenmiş. Elbette Blogcu.com kullanıcıları bu değişiklikleri çok daha rahat farkedecekler ve kendileri tecrübe edeceklerdir. Sanıyorum ki, önümüzdeki günlerde kullanıcıların olumlu ve olumsuz görüşleri bu çapta bir değişim ile birlikte su yüzüne çıkmaya başlar.

Blogcu'nun yeni versiyonu ne zaman Blogcu.com üzerinden esas yayınına geçecek bilemiyorum ancak merak edenler (eğer bir süre sonra Nokta tekrar şifrelemezse) Blogcu.net üzerinden yeni versiyonu (en azından şimdilik) inceleyebilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.