Web Tasarımcılar İçin 37Signals'dan Yeni Servis: Haystack!

Web Tasarımcılar İçin 37Signals'dan Yeni Servis: Haystack!

Basecamp, Highrise, Campfire, Backpack gibi işini internet üzerinden yöneten birçok şirket ve kişinin tercihi olan ürünlerin yaratıcısı ve 3 milyonun üzerinde kullanıcısına Crunchbase verilerine göre sadece 12 kişiyle yetişen favori şirketlerimden 37Signals bugün yeni servisi Haystack'i duyurdu.

Web tasarımcılar için bir tür kendilerini gösterme platformu ve dizin olan Haystack, çalışacak kişi ya da firma arayan işverenlerin akıllarındaki 3 soruya en kısa yoldan cevap vermeyi hedefliyor.

37Signals'a göre işverenler web tasarım işlerini yaptırmadan önce çoğunlukla geçmiş referanslar, firmanın/kişinin bulunduğu yer ve işin bütçesi üzerine kurulu 3 ana soruyu soruyorlar. Haystack da işte bu 3 sorunun cevabını verecek şekilde tasarımcılar için bir tür özet portföy yayınlama ve şirket listeleme alanı sunuyor.

haystack1

Daha önceki ürünlerinde olduğu gibi son derece başarılı şekilde gelir modeli oluşturdukları yeni ürünleri Haystack da aslında birçok kullanıcı için ücretsiz. Ancak eğer 6 görsel, şirket logosu ve 4 kat daha büyük listeleme kutusu istenirse aylık $99 ile premium paket satın alınabiliyor. Ücretsiz versiyonda sadece tek görsel ve küçük bir kutu içinde listeleme yapılıyor. Tabi ki, premium üyelerin listelemeleri ücretsizlerin üzerinde görüntüleniyor.

Haystack'da yer almak web tasarım şirketleri ve freelance çalışanlar için önemli bir kanal yaratabilir ve bu sebeple ilgilenen okuyucularımızın denemesini öneririm. Ancak bu yeni ürünü paylaşmamın ana sebebi 37Signals'ın ürünlerindeki tarzına olan hayranlığım ve gelir modeli kurgularındaki başarıları.

İnanıyorum ki, Haystack'ı inceleyen birçok kişi demek istediğimi anlayacak ve belki de Türkiye'de benzer kalitede "girişimler" görmemizi sağlayacak motivasyonu yakalayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.