FutureMe.Org İle Kendi Geleceğinize Mail Atın
Eğlence

FutureMe.Org İle Kendi Geleceğinize Mail Atın

Eskiden PTT'nin bir servisi vardı. Gelecekte istediğiniz bir zamana mektup gönderebiliyordunuz. Şimdi de bunun daha teknolojik bir versiyonu mevcut. Gelecekte kendinize mail atabileceğiniz bir servis: Futureme.org

Websitesi oldukça kullanışlı ve basit tasarlanmış. Üyeliğe bile gerek duymuyor. Sadece mektubunuzu yazdıktan sonra e-posta onayı istiyor o kadar. İsterseniz herkes tarafından isimsiz olarak görülebilen mektupları da okuyabiliyorsunuz. İsterseniz de ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt olmak size e-posta adresinizi değiştirmek, başkalarına gelecek notu göndermek gibi ek imkânlar sunuyor.

futureme

Peki ne yazabilirsiniz geleceğe dair. Birkaç fikir:

1.Doğum gününüzü kutlayabilirsiniz. 2.Şimdi ne yaptığınızı, ne durumda olduğunuzu anlatabilirsiniz. 3.Gelecekte ne durumda olacağınıza dair hayallerinizi yazabilirsiniz. 4.Hedeflerinizi yazabilirsiniz. 5.Bugün ne kadar stres yaptığınızı ayrıntılı olarak anlatarak, bugünü hatırlayıp hatırlamadığınızı sorabilirsiniz. Ayrıca, bu strese değip değmediğini sorgulayabilirsiniz.

Şu ana kadar 842.842 geleceğe mektup yazılmış bu site üzerinden. Bu mektuplardan en çok okunan 200 tanesi kitap olarak basılmış. İsterseniz Amazon'dan satın alabilirsiniz. Ya da basitçe geçmişten bir iz bırakmak için ve kendinizi gelecekte gülümsetmek için Futureme'yi kullanabilirsiniz.

Yorumlar (8)
 1. Vadi Efe Vadi Efe

  İnternet üzerinde iz bırakıp seneler sonra bu izleri görmek, başlarda planlamadan spontane bir şekilde yazdıklarımızın sonradan karşımıza çıkması çok enteresan oluyor. Örneğin ekşi sözlük'e 10 sene önce yazdığım entry'lere şu anda ulaşmak için çok istekliyim, kimbilir neler yazmıştım 15 yaşında? Futureme de eski bir servisti sanırım, ve şu anda servisi kullananlar 10 sene önce yazdıkları e-postaları alıyorlar ve şaşırıyorlar, geçen gün birisi postlamıştı sanırım böyle bir tecrübesini.

 2. http://www.mektupyolla.com/ adında bizde de bir websitesi mevcut.

 3. Bende okul başında kitapların sonuna yazardım bunu; sene sonu olunca o yazıyla karşılaşırdım. Güzel bir durum o süre zarfında insan değişiyor; aslında her gün değişiyor ya. Bir de teknolojiyi kullanalım :)

 4. 5 sene önce, hayat, okul hakkında vs. şimdi şöyle şöyle ama umarım bu mesajı okurken böyle olmuştur, sanırım şunları yapıyorsundur veya şunları yapacaksın diye umut dolu yazılar yazmışım kendime.

  tabi zaman geçince aradan hayaller bitmiş, hesapta olmayan şeyler gelmiş başıma gerçekleştirememişim birsü şeyi. üzüldüm ben siz yapmayın :)

 5. Patavatsız Köstebek Patavatsız Köstebek

  10 sene önce hotmail adresim vardı, sonra yahoo kullandım, şimdi de gmail'ım var. Bundan seneler sonra acaba hangi e-mail adresini kullanıyor olacağım ve bugün futureme ile posta göndereceğim e-mail adresimin şifresini hatırlıyor olacak mıyım? Bu nedenle bana gereksiz romantik ve saçma bir servismiş gibi geliyor

 6. inanmıyorum 4 yıl önce atmışım kendime mail doğum günüm için unutmuşum ama çok ferklı durumdayım onu söyleyeyim

 7. Geleceğe Dönüş 4 gibi bişey olmuş ama kanaatim gereksiz.

 8. Güncel Blog Güncel Blog

  Selam, aslında ilerleyen teknoloji bizlere bir çok şey öğretiyor bu yapılanlarda küçük bir örneği. :)