AppStore Nihayet Facebook 3.0'a Geçiş Verdi

AppStore Nihayet Facebook 3.0'a Geçiş Verdi

Yaklaşık 2 hafta kadar önce AppStore'a önemli bir dizi güncelleme ile gönderilen Facebook 3.0 uygulaması için kazan kaldırılmıştı ki gece itibariyle uygulamanın AppStore'a düştüğü haberi geldi.

Yeni uygulamada gelişen haber ileti sistemi (news feed), beğenme (like), notlar, yeni fotoğraf albümü ekleme, fotoğrafları yakınlaştırma, daha kolay fotoğraf etiketleme ve yeni giriş sayfası gibi güzellikler yer alacağı açıklanmış ve Facebook müdavimi iPhone sahipleri tarafından merakla beklenmeye başlanmıştı.

Yenilikler arasında mesaj yazarken gelen aramalarda mesajınızın yazılan kısmının saklanması,  daha iyi bir bildirim sistemi ve arkadaşlarınızın sayfasında daha kolay iletişim olanakları da yer alıyordu.

Uygulamanın onaylanması hakkında fikir yürüten geliştirici Joe Hewitt, 2 gün önce uygulamanın onaylanması için az kaldığını Tweet'lemişti ve haklı çıktı.  Saatler önce onaylanan uygulama halen aramalarda Facebook 2.5 versiyonu oılarak gözükse de, Joe indirilecek uygulamanın Facebook 3.0 olacağını söylüyor. iPhone 3GS'in son yeniliklerinden olan “push notifications” özelliğinin desteklenmediği versiyonda Joe'nun son Tweet'ine bakılırsa video oynatma da bir problem var ve bu konuda iPhone 'a özel bir video format desteği sağlanabilir. Alınan ekran görüntüleri de videolar konusunda Joe'nun mahcubiyetini doğruluyor.

Facebook ve müdavimleri sabrın sonunda istediklerine kavuştu ancak ilk hatayı da karşılamış oldular. Bakalım push-notifications özelliğinin de eklenmesi planlanan Facebook 3.1 iPhone uygulaması ne zaman ve hangi güncellemelerle gelecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.