140 Karakterde Girişim Sermayesi Almak

Bu yenilikçi düşünce Richard Branson'dan geliyor. Eğer iş fikrin varsa ve sermaye istiyorsan bana Tweet'le diyor Richard Branson. Twitter'a aşina olmayanlar için belirtelim, bunu iş fikrinizi kısa mesaj atmak gibi düşünebilirsiniz.

Genellikle, her girişimcinin "Elevator Pitch" (Asansör Konuşması) denen girişimini bir dakika içerisinde anlatmasına hazırlıklı olması önerilir. Asansör konuşması bir yatırımcı ile asansörde karşılaştığınızda yukarı çıkana kadar 1 dakika içerisinde girişiminizi ana hatları ile anlatmanız esasına dayanır. Eğer yatırımcının ilgisini çekerseniz sizi ofise davet etmesiyle mutlu sona ulaşır. Eğer davet etmezse asansörde kalırsınız. Bu yüzden asansör konuşması çok önemli. Bu kavramın daha da kısalacağını düşünmezdim ama Richard Branson'un micropitch olarak adlandırdığı yeni bir kavram ortaya çıktı.

Tabii artık Richard Branson ile asansörde karşılaşmanıza gerek yok, tek yapmanız gereken iş fikrinizi @PerfectBusiness'a Tweetlemek ve Hashtag (#) olarak Micropitch yazmak. Geriye kalan 111 karakterde de iş fikrinizi anlatmak.  Kazanan iş fikirleri Perfect Business - L.A Startup Conference'a iki adet uçak bileti, konaklama ile birlikte bu tweet'i iş planına dönüştürmek için koçluk hizmeti kazanıyorlar.

İsteyenler Perfect Business'ın web sitesine iş planlarını da gönderebilirler ama bunun ücreti $60 ve haliyle Twitter'dan mesaj göndermek bedava.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.