Sony'den Kindle DX'e Kafa Tutacak Yeni Model
Teknoloji

Sony'den Kindle DX'e Kafa Tutacak Yeni Model

Sony daha önce ki modellerinin üzerindeki yeni dijital kitap okuyucusu Reader Daily Edition'ı duyurdu. Yeni modelin en önemli özelliği Wi-Fi ve 3G desteğine sahip olması.

Daha önce duyurduğumuz PRS-300 ve PRS-600 modellerinden üstün olan modelin fiyatı da diğer modellerden yüksek. PRS-300'ün fiyatı $199, PRS-600'ün ise $299 dolar iken Reader Daily Edition fiyatı $399 olarak belirlenmiş. Rakip Kindle'ların fiyatları ise $299 (Kindle)  ve $489 (Kindle DX).

Ürün Sony'nin yeni gazete ve dergi abonelikleri sunacağı online marketi için ideal bir şekilde 7 inç boyutunda üretilmiş. Tabi ki dokunmatik ekranlı modelde 3G desteği AT&T tarafından verilecek. Aralık ayında satışa çıkması planlanan ve Kindle DX'e kafa tutacak olan Reader Daily Edition, New York Halk Kütüphanesinde Sony yetkilileri tarafından yeni özellikleri ile denenerek tanıtılmış. Sony'nin işbirliği yaptığı Overdrive.com üzerinden hangi kütüphanelerden dijital kitap ödünç alınabileceğini görmek mümkün. Ödünç kitaplar kitap okuyucuya aktarıldıktan sonra ise 21 saat sonra kendini imha ediyor.

Kindle DX'in aksine Adobe PDF'i çevirme yapmadan destekleyen model aynı zamanda EPUB, Word, BBeB formatlarını da destekliyor. Sony eBook yazılımı son yapılan açıklama ile artık Mac OS X'i de destekliyor ki bu da daha fazla kullanıcı potansiyeli getiriyor. Ortalama 30-35 satır gösterebilecek olan Sony'nin yeni e-kitap okuyucusu bakalım dijital kitap dünyasında Sony'nin önünü açabilecek mi.

Yorumlar (2)
 1. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

  Merhaba Fırat.Benim en büyük ihtiyacım bilgisayarda hazırladığım wordleri ve pdfleri okuyabileceğim bir platform. Bunu sağlıklı bir şekilde yapabilir miyim? Bir de web'de gezinmek için browser özelliği var mı?

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   Hüseyin, E-kitap okuyucular temelde bahsettiğin gibi text formatlı içerikleri destekliyor. Tarayıcıları da mevcut ancak metin tabanlı sitelerin taranması mümkün oluyor. Java ve flash destekleri yok. Wiki, google gibi siteler ziyaret edilebilir mesela. Kindle Dx ve Sony R.Daily Edition dergi,gazete ve notlar gibi geniş mecralar için daha uygun. Tarayıcı ile indirebileceğin gibi usb ile dosya transferi de mümkün.

   Tam anlamıyla internet keyfi yaşamak için tablet bilgisayarlar seni tatmin edecektir,ama onlarda e-kitap okuyucuların sunduğunu sunamaz. Kitaplığını ya da notlarını yanında taşımak istiyorsan e-kitap okuyucular işini görecektir. Ayrıca e-mail desteği de var ama o da yerine göre çok iyi değil. Kindle hakkında şuraya bakabilirsin. http://irt.me/fxl