TR.NET Oyun Siteleri Satılıyor Mu?

tr-net-logoSon günlerde ODTÜ ve  TÜBİTAK ortak projesi olarak hizmete başlayan ve Orta Doğu Yazılım Hizmetleri A.Ş.'nin sitesi olan TR.NET ile ilgili bazı duyumlar alıyoruz.

2008 yılına kadar portal olarak hizmet veren şirket, daha sonra portal yapısından kurumsal erişim, data center ve benzer hizmetler sunan bir yapıya geçmişti.

Halen sahibi olduğu oyun siteleri bulunan TR.NET aldığımız duyuma göre çeşitli işlerden çıkma kararı almış. Kesin olarak bildiğimiz şu ki, şirket bünyesinde yer alan okey.gen.tr başta olmak üzere tüm oyun sitelerini şu anda satmak için çalışmalar sürdürüyor. Hatta Türkiye'nin önde gelen oyun sitelerindan birisiyle bu konuda görüşmeler yapılmış ancak sonuç alınamamış.

Okey.gen.tr sektörde bilinen ancak son yıllarda kendini geliştirmeme hatasına düşerek inişe geçen servislerden birisiydi. Alan adının bilinirliği olmasına rağmen şu anki satış fiyatı hakkında bilgi sahibi olmadığım için satışın verimliliği hakkında birşey söylemem mümkün değil. Ama TR.NET'in bu girişimlerinden çıkma kararını doğru bulduğumu belirtmek isterim.

okey-alexaokey-google

Elbette Türkiye internet pazarında halen potansiyelini korumakta olan oyun girişimlerinin geleceği düşünülürse doğru değerleme ile gerçekleştirilebilecek bir okey.gen.tr satın alması fırsat yaratabilir.

Diğer taraftan çok kesin olmamasına karşılık TR.NET'in kurumsal hizmetler tarafında da bir küçülmeye gittiğinin bilgilerini aldık. Ancak bu konuda çok net konuşmam mümkün değil. Haliyle kurumsal hizmetler sunan bir şirketin ekonomik sebeplerden dolayı uyguladığı önlemler olabilir bunlar.

Eğer sadece oyun siteleri değil, TR.NET bütün olarak bir satış düşünüyorsa zaten o zaman farklı bir çerçeveden konuşmak gerekir ki, bırakın şirketin kurumsal müşterilerini sadece alan adı olarak milyon dolarlık bir varlıktan bahsediyoruz.

Konuyla ilgili hızlıca bilgilendirme yapmak adına bu haberi paylaşıyorum. İnanıyorum ki önümüzdeki günlerde çeşitli bilgiler gelecektir. Gelişmeleri öğrendikçe paylaşıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.