TR.NET Oyun Siteleri Satılıyor Mu?
Genel

TR.NET Oyun Siteleri Satılıyor Mu?

tr-net-logoSon günlerde ODTÜ ve  TÜBİTAK ortak projesi olarak hizmete başlayan ve Orta Doğu Yazılım Hizmetleri A.Ş.'nin sitesi olan TR.NET ile ilgili bazı duyumlar alıyoruz.

2008 yılına kadar portal olarak hizmet veren şirket, daha sonra portal yapısından kurumsal erişim, data center ve benzer hizmetler sunan bir yapıya geçmişti.

Halen sahibi olduğu oyun siteleri bulunan TR.NET aldığımız duyuma göre çeşitli işlerden çıkma kararı almış. Kesin olarak bildiğimiz şu ki, şirket bünyesinde yer alan okey.gen.tr başta olmak üzere tüm oyun sitelerini şu anda satmak için çalışmalar sürdürüyor. Hatta Türkiye'nin önde gelen oyun sitelerindan birisiyle bu konuda görüşmeler yapılmış ancak sonuç alınamamış.

Okey.gen.tr sektörde bilinen ancak son yıllarda kendini geliştirmeme hatasına düşerek inişe geçen servislerden birisiydi. Alan adının bilinirliği olmasına rağmen şu anki satış fiyatı hakkında bilgi sahibi olmadığım için satışın verimliliği hakkında birşey söylemem mümkün değil. Ama TR.NET'in bu girişimlerinden çıkma kararını doğru bulduğumu belirtmek isterim.

okey-alexaokey-google

Elbette Türkiye internet pazarında halen potansiyelini korumakta olan oyun girişimlerinin geleceği düşünülürse doğru değerleme ile gerçekleştirilebilecek bir okey.gen.tr satın alması fırsat yaratabilir.

Diğer taraftan çok kesin olmamasına karşılık TR.NET'in kurumsal hizmetler tarafında da bir küçülmeye gittiğinin bilgilerini aldık. Ancak bu konuda çok net konuşmam mümkün değil. Haliyle kurumsal hizmetler sunan bir şirketin ekonomik sebeplerden dolayı uyguladığı önlemler olabilir bunlar.

Eğer sadece oyun siteleri değil, TR.NET bütün olarak bir satış düşünüyorsa zaten o zaman farklı bir çerçeveden konuşmak gerekir ki, bırakın şirketin kurumsal müşterilerini sadece alan adı olarak milyon dolarlık bir varlıktan bahsediyoruz.

Konuyla ilgili hızlıca bilgilendirme yapmak adına bu haberi paylaşıyorum. İnanıyorum ki önümüzdeki günlerde çeşitli bilgiler gelecektir. Gelişmeleri öğrendikçe paylaşıyor olacağız.

Yorumlar (12)
 1. Dilaver Şahin Dilaver Şahin

  İyinet'i de düşününce şöyle bir durum var,zamanında değer kazanmış ama kendini hiç yenilememiş siteler değer kaybediyor.

  Neyini satacaklar anlamadım.Eğer tr.net satışta değilse,subdomainleri satmayacaklarına göre isim yok ortada.Bir tek okey.gen.tr var onun da marka değeri birşey etmez.Alexa verilerinden bakılırsa bir kitlesi de yok.Bunun programı desen eskidir.Kim ne kadar para verir buna merak ettim.Sonucunu da burda okuruz umarım.Türkiye’nin önde gelen oyun sitelerindan birisi kim onu da merak ettim.

  Ayrıca şimdi aklıma geldi de gireyim dedim,kaoka.com vardı, o da kapanmış.

  Gamegarden'ı Doğan almış,bak bunu da merak ettim, ne verdiler acaba?

  Gamyun duruyor,en iyi durumda o galiba bu tip siteler arasında.

 2. bence mynet ile görüşüyorlardır..şahsen mynet'in yerinde olsam bu olayı kaçırmam..

 3. TR.NET; Türkiye'nin ilk ISS'i olması, domainleri, okey.gen.tr-muneccim.com gibi trafik getiren ve biraz parlatılarak daha da öne çıkabilecek siteleri, İstanbul ve Ankara datacenterları, müşteri portföyü, 2 tane b class ip bloğu vs. değerleriyle önemli bir değer. Kurum parçalı ya da tüm olarak el değiştirebilir. Yatırımcılar için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum..

 4. Ertuğrul Ertuğrul

  Okey sitesi diyip geçmemek lazım, muadili sayılabilecek bir siteye 3 sene $200K civarı fiyat teklif etmişlerdide sahibi satmamıştı:)

 5. okey.gen.tr alan adı satılamaz.

 6. Aleminkrali Aleminkrali

  Okey oyun stesi günlük ortalama 500 Online user barındırıyor. Ben bu Sayıyı Ne Ogamede Gordum Nede Metin De ... Müdavimleri icin cok kiymetli bir site. 40,000USD Diye duydum, kücümsenmeyecek bir fiyat. Müdavimlerinin içinde o fiyatı verecek kullanıcılar tanıyorum :)

 7. 40bin ne ki bence ondan fazlasına gider

  1. Selma Selma

   Merhaba www.okey.gen.tr günlerdir kapalı araştırma yaparken yorumlarınızı okudum.Acaba satılmış olabilir mi? neden kapalı olduğu konusunda bir bilgi edinemedim:(

   1. Selma bu ne bağlılık böyle:)Pek bir üzülmüşe benziyorsun:( Tanıdık geliyorsun ya neyse;)

 8. Ahmet Ahmet

  slm tr net le ilgili haberlere baktım aslında kapalı olması bi tuhaf dahada tuhaf olan sitenin hic bi açıklamada bulunmaması bende yıllardır orada oynarım sapığı bol olsada oyun tarzı olarak çok siteye on basar umarım tekrar acılır ve insanların rahatsız edilmeden oynaya bilecegi bi yer olur baya site gezdim ama sistemleri tr nete kıyasla cok sade gibi oda insana pek tad vermiyo umarım bilgisi olanlar paylaşır bizde son gelişmelerden haberdar oluruz tr net yazan arkadasa baktım yetkili gibi rumuzu oda yetkili değilmiş niye o zaman tr net diye bi rumuz almıs onuda anlamıs değilim ya neyse:)

 9. Eren Güler Eren Güler

  okey.gen.tr yıllardır okey oynadığım bir site.. 20 gündür kapalı.. şu ana kadar net birşey söylenmedi.. bu konu ile ilgili yetkili kişilerden net bilgiler bekliyoruz.. site kapanalı beri diğer siteleri geziyorum hiç biri okey.gen.tr kadar güzel değil.. umarım yetkililer bunu gözönüne alır..

  1. Ahmet Ahmet

   okey.gen.tr ile sanalkahve.com sitesinin sahibi müşteri olduğunu biliyorum ama son durumları ne oldunu bilmiyorum ciddi bir fiyat istemişler.